הר כסף

"צריך לעצור את הזוועה הזאת": אלמנתו של חיים הר כסף קוראת לעצור את הפצת השמועות בוואטסאפ

הלילה הובא למנוחות הר כסף שנהרג בתאונת דרכים ליד יקנעם. רעייתו רויטל, שהייתה עדה למאמצי ההחייאה האחרונים, סיפרה מדוע החליטה להגיב להודעה בקבוצת הוואטסאפ שם דווח על מותו: "שיפסיקו לכתוב דברים כאלה בקבוצות"
דניאל אלעזר
31 במרץ 2021
06:21
עודכן ב 12:52

טרגדיה בכבישים: חיים הר כסף, מתנדב ופעיל חברתי מוכר מבני ברק, הובא הלילה (רביעי) למנוחות אחרי שנהרג אתמול בתאונת דרכים קשה ליד יקנעם. בתו בת ה-17 עדיין מאושפזת במצב קשה לאחר שנפגעה גם היא בתאונה. היום התייצבו מול המצלמות אישתו רויטל ובנו חקי שנכחו יחד עם חיים ברגעי התאונה, סיפרו על האיש שהיה פעיל חברתי ידוע בעירו ויצאו נגד הפצת הודעות המוות בקבוצות הווטסאפ. הריאיון המלא ישודר בחדשות הערב בכאן 11.

"חייבים לעצור את הזוועה הזאת", אמרה לכאן חדשות רויטל הר כסף. היא סיפרה שהיא הייתה נוכחת במאמצי ההחייאה בבעלה: "בתור אישתו של חובש ידעתי בדיוק מה קורה". כשפתחה את הטלפון ראתה את ההודעה בה סופר שנעשים מאמצי החייאה בהר כסף, ובחרה להגיב לדברים, לדבריה על מנת לזעזע ולהעביר מסר נגד הפצת הודעות שכאלה.

"זה לא הסיפור הראשון שמישהו מגלה על אובדן בווטסאפ", אמרה הר כסף. "אנשים פשוט עיצרו את השיתופים של ההודעות". רויטל ובנה סיפרו גם על חיים, שהיה חובש בהצלה, וכן למד משפטים על מנת לסייע לאנשים שנקלעו לחובות: "הוא קיבל את האישור על התמחות אך לא רצה להתפנס מעריכת דין, רק לעשות חסדים".