ילדים מגיעים ליום הראשון ללימודים ב-1 בספטמבר תחת
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

הלימודים לא יחזרו למתכונת מלאה לאחר הפסח - במשרד החינוך זועמים

אמש פורסם בכאן חדשות כי משרד הבריאות מתנגד לביטול הקפסולות אחרי פסח. בכיר במשרד החינוך: "כולם מסתובבים בחוץ, מה ההבדל בין ביטול הקפסולות בכיתות ג' לכיתות ה' ו-ו'?"
לירן כוג'הינוף
31 במרץ 2021
12:53

זעם במשרד החינוך בשל החלטת משרד הבריאות שלא להחזיר את הלימודים במתכונת מלאה לאחר חופשת פסח. בכיר במשרד החינוך אמר היום (רביעי) לכאן חדשות: "כולם מתסובבים בחוץ, לא ברור מה ההבדל בין ביטול הקפסולות בכיתות ג' לכיתות ה' ו-ו'?".

אמש פורסם בכאן חדשות כי במשרד הבריאות התנגדו לדרישת משרד החינוך לבטל את הקפסולות לקראת החזרה ללימודים ביום שני. בפגישה שהתקיימה בין המשרדים הביעו נציגי משרד הבריאות חשש מפני הדבקה והתפשטות מחודשת של המגיפה בקרב 2.5 מליון התלמידים שאינם מחוסנים.

לדברי הבכיר במשרד החינוך "הדרישה שלנו ממשרד הבריאות זה להחזיר לשגרה את כל מערכת החינוך. למה שי"א ו-י"ב לא יחזרו לכיתות מלאות ללמוד לבגרות?".

על פי נתוני משרד החינוך, 75% מהמורים חוסנו כבר בשני חיסונים ו-66% אחוזים מתלמידי י"א וי"ב וכך גם רבע מתלמידי כיתות י'. ביום שני יחזרו בפעם הראשונה גם כיתות ג' ללמידה בכיתות מלאות, ללא קפסולות וזו תהיה הפעם הראשונה מאז ספטמבר שהלימודים יתקיימו בכל הערים.