חשיפה | אבו מאזן נזף בראש השב"כ בפגישה במוקטעה: אני לא עובד אצלך

ארגמן איים שישראל תתלונן נגד הרשות הפלסטינית בהאג, אבו מאזן השיב: "בבקשה, מבחינתי שאתה ואני נשב יחד באותו תא כלא" • פרטים נוספים נחשפו מפגישתם של השניים ברמאללה בחודש שעבר
גל ברגר
31 במרץ 2021
20:16

חשיפת כאן חדשות: פרטים נוספים נחשפו היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11 מפגישתם ברמאללה של ראש השב"כ נדב ארגמן ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. אחרי שארגמן ביקש מיו"ר הרשות הפלסטינית שלא ללכת לבחירות בהשתתפות חמאס, הטיח בו אבו מאזן: "אני לא עובד אצלך, אני אחליט אם יהיו בחירות ועם מי. אתם בניתם את חמאס, לא אני". 


על רקע החקירה המתנהלת בהאג, איים ראש השב"כ שישראל לא תהסס לפעול ולהתלונן נגד הרשות הפלסטינית בהאג, אבו מאזן השיב: "בבקשה, מבחינתי שאתה ואני נשב יחד באותו תא כלא". 

לפני כשבועיים אמרו מקורות פלסטינים כי בפגישה, ביקש ארגמן מאבו מאזן שלא ללכת לבחירות כל עוד חמאס משתתף בהן, אך אבו מאזן סירב. השניים דנו בבחירות הקרבות לפרלמנט הפלסטיני שעתידות להתקיים במאי. 

מופע של איש אחד | האזינו להסכת עוד יום

אתמול דיווחו גורמים פלסטינים כי בכיר פת"ח ואסיר העולם מרוואן ברגותי, החליט להתמודד בבחירות לפרלמנט הפלסטיני במאי ברשימה משלו, נגד רשימת פת"ח שבראשות אבו מאזן. עם זה, מקורביו של ברגותי הכלוא בישראל עדיין לא הגישו רשימה בשמו לוועדת הבחירות, והם יכולים לעשות זאת רק עד היום בחצות. 

בחודש שעבר ביקר אצל ברגותי בכיר פת"ח, חוסיין א-שייח, וסיכם עמו כי פת"ח ירוץ ברשימה אחת מאוחדת ללא פיצולים. ואולם, מקורות פלסטינים מסרו לכאן חדשות, כי ברגותי שינה את דעתו מרגע שהבין שרשימת פת"ח שהורכבה בידי הנהגת הארגון – אינה לרוחו. פת"ח עדיין לא הגיש את רשימתו לוועדת הבחירות וההתייעצויות לגבי הרכבה נמשכות.