-
צילום: פלאש90

ממונה הקורונה אש: בוחנים הקלות נוספת ללימודים בתיכונים

רק 30% מכיתות י"א-י"ב עומדות בקריטריון של חיסון תלמידים בשיעור של 90% לטובת לימודים ללא קפסולות • מרכז השלטון המקומי לרה"מ: לבטל את הקפסולות לאלתר • מקדם ההדבקה עלה ל-0.64
לירן כוג'הינוף
01 באפריל 2021
07:42
עודכן ב 12:31

לקראת החזרה מחופשת הפסח ומועדי הקיץ של בחינות הבגרות, במשרד החינוך דורשים מפקידי משרד הבריאות הקלות נוספות בהגבלות על הלימודים בתיכונים. משרד הבריאות התיר לכיתות בתיכונים שהתלמידים בהם התחסנו בשיעור של יותר מ-90% ללמוד במתכונת רגילה ללא קפסולות והגבלות, אולם ממידע שפורסם הבוקר (חמישי) בכאן חדשות עולה שרק פחות מ-30% מהכיתות עומדות בקריטריון זה. 

האזינו לריאיון עם ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש

ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש התראיין הבוקר לירון דקל ועקיבא נוביק וסיפר שנבחנת האפשרות להנמיך את הקריטריון שיעור המתחסנים הדרוש על מנת ללמוד בכיתות י"א ו-י"ב ללא קפסולות: "גם בכיתות י"א-י"ב אפשר להרחיב את מה שהחלטנו – החלטנו מעל 90% ואנחנו בוחנים עכשיו להוריד את האחוז הזה כדי שיותר כיתות יהיו בלימוד מלא ולא בקפסולות".

לקראת החזרה ללימודים בשבוע הבא הביא במשרד החינוך הביעו זעם על משרד הבריאות שלא מאפשר עדין חזרה מלאה ללימודים למרות הירידה בתחלואה. בכיר במשרד החינוך אמר לכאן חדשות: "אין להטבה הזו שום משמעות. כשכולם מסתובבים בחוץ אין סיבה שכיתות י"א וי"ב לא יחזרו ללמוד בכיתות מלאות למרתונים לבגרות. הם לומדים במגמות. זו התעמרות בילדים בלי סיבה".

מרכז השלטון המקומי וראשי ערים פנו היום לראש הממשלה בדרישה להשיב את תלמידי ישראל באופן מיידי ומלא לספסל הלימודים, ולבטל את הקפסולות לאלתר.

לקראת הסרת מסכות? אש: אין ערך למסכה כשאתה לבד ובאוויר הפתוח

ממונה הקורונה סיפר כי ייתכן שבקרוב יתעדכנו ההנחיות הדורשות מהציבור לעטות מסכות באוויר הפתוח:  "אחרי החג נדון בהורדת המסכות, מקווה שיתאפשר לעשות את זה. בחוץ, באוויר הפתוח כשאתה נמצא לבד ולא בקבוצה - אני לא חושב שיש ערך למסכות". מקדם ההדבקה עלה היום ומגיע ל-0.64, הנתון הגבוה בעשרת הימים האחרונים. יש לציין שעדיין מדובר בנתון נמוך באופן אבסולוטי.

בעקבות פרסום התוצאות המעודדות על השפעת חיסון פייזר בקרב בני 15-12, אמר אש כי הוא "מקווה מאוד שתוך חודש חודשיים נתחיל לחסן בני 12 ומעלה". אש אמר כי יש חשיבות לאשר את התקציב לרכש החיסונים לשנתיים הקרובות וזאת על מנת להעמיד את ישראל במקום גבוה בתור לרכש הסבבים הבאים של החיסון.