סלאם יחד עם נתניהו
צילום: חיים צח, פלאש 90

מקורב למנסור עבאס: מעדיף את נתניהו על לפיד, יש לי ניסיון איתו

בריאיון לכאן חדשות אמר ראש עיריית נצרת, עלי סלאח, כי מבחינתו עדיף ללכת עם נתניהו כדי להרכיב ממשלה • הוא הביע את אכזבתו מהרשימה המשותפת וקרא לעומדים בראשה לפנות את מקומם לדור הצעיר: "אללה ירחמו, היום היא הרשימה המפורקת. עודה וטיבי לא עזרו לחברה הערבית, הם צריכים להתפטר"
ערב ערב
01 באפריל 2021
17:44

ראש עיריית נצרת עלי סלאם אמר שהעדפתו היא להרכיב ממשלה עם בנימין נתניהו, כי לדבריו "הוא הכי חזק כיום". בריאיון לאורי לוי ושרון וכסלר בתוכנית ערב ערב בכאן 11, הדגיש היום (חמישי) סלאם כי אפילו אם לפיד יציע יותר מנתניהו - עדיין יעדיף את האחרון. "יש לי ניסיון עם ביבי. הוא ראש ממשלה לכל תושבי המדינה", טען. 

ראש עיריית נצרת תמך בבחירות האחרונות ביו"ר רע"מ, מנסור עבאס. "זה לא סוד שעזרתי לעבאס בעיר שלי", הוא מבהיר. על אף התמיכה של סלאם ברע"מ, רוב התושבים בעירו הצביעו לרשימה המשותפת - 64.7 אחוז מהקולות, אם לדייק. מנגד, מפלגתו של עבאס קיבלה רק 24 אחוז מהקולות.

סלאח לא מסתיר את האכזבה שלו מהמשותפת ומהעומדים בראשה. "אללה ירחמו, היום הרשימה המשותפת היא הרשימה המפורקת", אמר. "מפה אני אומר לאיימן עודה ולאחמד טיבי - שיודיעו עכשיו שהם מתפטרים ומכניסים אנשים אחרים שינהלו את העסק במקומם. כל הערבים תמכו בהם וחשבו שיעזרו להם. הם לא חשבו על החברה הערבית ועשו פאשלה רצינית". 

סאלם התייחס גם לסוגיית חוק הלאום ואמר כי הוא מוכן לחיות עם החוק. "יותר מעניין אותי העתיד של הילדים שלי. עם כל הכבוד לסוגיה הפלסטינית, אני צריך לדאוג לתושבים הערבים פה במדינת ישראל".