צעירים יורים בדרום
מתוך עמוד אינסטגרם

ההפקרות בדרום: מואזין בתל שבע ניצל השבוע מניסיון רצח ללא סיבה ידועה

חליל אלבז: "אחד החזיק מולי אקדח שטען והשני התחיל לדקור – בחזה בכתף וברגל. ניצלתי בנס. אני אפילו לא יודע מה הסיבה" • שרשרת אירועים קשים התרחשו בשבוע האחרון בנגב, עד כה בכולם ללא עצורים
אסף פוזיילוב
01 באפריל 2021
19:27

ההפקרות בדרום: שרשרת אירועים קשים התרחשו בשבוע האחרון בנגב, עד כה בכולם ללא עצורים. חליל אלבז, מואזין במסגד בתל שבע כמעט נרצח השבוע, ומוגדר כעת מאויים. "כשיצאתי מהמסגד לרחוב, שני רעולי פנים ניגשו אליי, בלי להוציא מילה, אחד החזיק מולי אקדח שטען והשני התחיל לדקור – בחזה בכתף וברגל. הסכין עברה שני סנטימטרים ליד הלב , וחדרה חמישה סנטימטרים ליד הכתף. החיים במגזר הערבי הם הפקר. ניצלתי בנס. אני אפילו לא יודע מה הסיבה", סיפר אלבז.

יומיים לאחר מכן, ביום שני שעבר, לאחר המקרה נורו יריות על כלי רכב של מנהלת תיכון על רקע דמי חסות שהתיכון השייך לרשת עמל נדרש לשלם כבר תקופה ארוכה. המנהלת הורתה לפנות קיוסק לא חוקי שבנו שם – בעקבות זאת, כשיצאה מבית הספר סימן לה כלי רכב לעצור, היא חשבה שהוא צריך עזרה, עצרה, ואז שני רעולי פנים ריססו את רכבה וירו תשע יריות. היא לא נפגעה. המשטרה עדיין מחפשת אחר החשודים.

גורם שמעורה במקרה אמר לכאן חדשות: "הם מקבלים 200 שקלים כדי לירות על בן-אדם, מאמין שזה אולי לא יתקדם עם המשטרה אבל זה ילך רחוק במשפט הבדואי. זה נגד החוק הבדואי לירות על אישה ויש עונשים מאוד קשים להרתעה".

וזה לא המקרה היחיד, צעיר משגב שלום צילם את עצמו עם רובה שלוף מחוץ לסניף של המשטרה והפרקליטות במרכז באר שבע. הוא נעצר אחרי שפרסם את התמונה בטיקטוק, אבל מסתבר שכבר חודשים ארוכים הוא מצטלם עם נשקים ויורה בצרורות. המעצר לא הרתיע את חבריו שהעלו לרשת סרטונים אחרים ללא חשש בכלל – בהם כמויות של נשק, המון סמים וכסף מזומן וכמעט בכל סרטון - ירי בצרורות ונשק צה"לי גנוב.

בכאן חדשות פורסם אתמול כי אחת מחברות התשתיות הגדולות שמועסקת בידי המדינה בכפר בדואי ונדרשת לשלם פרוטקשן – קיבלה הודעה מחברת הביטוח כי היא מוותרת על עשרות אלפים בחודש ומבטלת את הביטוח. הסיבה: "הקבלן תחת איום ממשי ובסיכון וודאי". בעקבות הפרסום פנו לקבלן מהמשרד לביטחון הפנים, ממפלגת ימינה מהמשטרה, מערוצי טלוויזיה ובעלים של אחת מחברות הביטוח הגדולות בארץ.