-

"פעם פחדו משוטרים": תיעוד הקטטה האלימה בכינרת בין נוער ליס"מניקים

עימות אלים התפתח בין עשרות בני נוער לשוטרים שנקראו למקום עקב דיווח על אונס. האירוע הזה הסתיים אמנם בשמונה עצורים בלבד, אבל כלל מראות חריגים ביותר – מהשלכת אבנים על ניידת המשטרה וניסיון להוציא ממנה בכוח שוטר, ועד לשימוש ברימוני הלם בניסיון להרחיק את המתפרעים
רובי המרשלג
01 באפריל 2021
21:42

ממשטרת ישראל נמסר: במוקד 100 התקבל דיווח על ניסיון אונס בחוף כורסי, ניידת ובה 5 שוטרי יס"מ שהייתה בקרבת מקום הוזנקה לטיפול בארוע. עם הגעת הניידת למקום עשרות צעירים החלו מקיפים אותה, משליכים אבנים ובקבוקים, מספר צעירים ניסו לפתוח את דלת הניידת ולמשוך את אחד השוטרים החוצה. השוטרים כולם לוחמי יס"מ מנוסים הופתעו מהאלימות הבלתי נשלטת של הצעירים שחלקם היו בגילופין, הזיעקו תגבורת והשתלטו על המתפרעים תוך שימוש באמצעים לטיפול בהפרות סדר.

שמונה צעירים בגלאי 17-19 שהובילו את ההתפרעות נעצרו, בחיפוש אחר זירת החשד לאונס, נחשפו השוטרים לתמונות קשות של ילדים בני נוער מגיל 12 ומעלה ששהו בחוף ללא השגחת מבוגרים, כאשר חלקם שיכורים ואף ערומים. מקצת החשודים שוחררו בתנאים מגבילים בתחנת המשטרה בשל גילם הצעיר וחלקם הובאו בפני שופט אשר הורה על שיחרורם בתנאים מגבילים בינהם הרחקה מכל חופי הכנרת.

משטרת ישראל קוראת להורים לגלות מעורבות וערנות באשר לבילויים עצמאיים של בני הנוער ללא נוכחות הוריהם, ולהדגיש בפניהם את הסכנות שבצריכת אלכוהול, סמים והיגררות לקטטות.