פרויקט משפחות - משפחת טשומה
צילום: אילן בשור

הכירו את המשפחות | משפחת טשומה

מתגוררים בראשון לציון | ההרכב המשפחתי: זינה (39) והילדים אביאל (9) וליהיא (6)
מערכת כאן
15 באפריל 2021
14:21

משפחת טשומה מתגוררת בראשון לציון, בשכונת רמת אליהו.

זינה טשומה היא אישה חזקה במיוחד, כזו שלא מפחדת מכלום ומאמינה שהיא יכולה להצליח בכל דבר - זה תלוי אך ורק בה. היא עלתה לארץ בשנת 1984, יחד עם הוריה וארבעת אחיה. המשפחה הגיעה לנצרת, שם למדה זינה ואחיה במערכת חינוך טובה ולא סבלו מגילויי גזענות. כשהגיע זמנה להתגייס, שירתה זינה כלוחמת ומדריכת כושר בחטיבת גולני.

בשנת 2000, במהלך אירועי אוקטובר הקשים, אחד האחים של זינה נהרג והמשפחה עברה תקופה קשה. זינה הפכה לאחות שכולה, ובעקבות האח ששרת במג"ב, החליטה להתגייס למשטרה. אחרי כמה שנים של עבודת שטח בתור סוכנת סמויה, היא מונתה למפקדת בסיס מתנדבים ברמת אליהו.

העבודה המתאגרת מצאה את זינה מתמודדת עם גזענות קשה והזנחה פושעת כלפי העדה האתיופית. היום היא זו שפותרת כל סכסוך וכל חיכוך של העדה עם המשטרה באזור. במקביל, היא החלה לפעול למען בני נוער אבודים של העדה, ולדחוף נערים ממסגרות קשות שאיבדו תקווה, להוציא בגרות ולהתגייס לצבא. בגיל 28 זינה התחתנה והולידה את שני ילדיה, אביאל וליהיא, שעולה לכיתה א'. אחרי ארבע שנות נישואין היא התגרשה מבעלה, שמאז נעלם ואינו מעורב בגידול ילדיהם.

הכירו את המשפחות

משפחת אבו אלקיעאן | משפחת אתר-פלדמשפחת בסרבובמשפחת גוליברוצקי | משפחת דרעי-ברקאימשפחת ועקנין | משפחת טשומהמשפחת עבד אל-קאדרמשפחת שוסהייםמשפחת שלומי

בחזרה לעמוד הראשי >>