-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בכיר במשרד הבריאות: ייתכן שחובת עטיית המסכות באוויר הפתוח תבוטל בשבוע הבא

במשרד ציינו את הירידה בנתוני התחלואה. ייתכן כי עדיין יהיה צורך לעטות מסכות בהתקהלויות. שלשום פורסם גם בחדשות הערב כי רוב חברי הצוות לטיפול במגפות תומכים בביטול חובת עטיית המסכות בחוץ
דקלה אהרן שפרן
06 באפריל 2021
07:59
עודכן ב 21:08

גורם במשרד הבריאות אמר היום (שלישי) לכאן חדשות כי אם תישמר מגמת הירידה בתחלואה חובת עטיית המסכות בחוץ תבוטל מייד  לאחר יום העצמאות. בתוכנית "הבוקר הזה" פורסם כי לאור הירידה בנתוני התחלואה וההערכה כי עטיית המסכות חשובה בתוך מבנים או בעת התקהלויות צפופות. כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. ייתכן כי עדיין יהיה צורך לעטות מסכות בעת התקהלויות. כמו כן צפויות מחר הקלות נוספות: תותר התקהלות של 100 איש בחוץ. 


ראש שירותי בריאות הציבור, הד"ר שרון אלרעי-פרייס, אמרה היום בתדרוך לעיתונאים כי מגמת הירידה בתחלואה היומים מעודדת - "אנחנו מגיעים לסביבות 300 וקצת חולים ליום, זה קצת. מקדם ההדבקה עדיין מתחת ל-0.8, זה מראה שהמגפה דועכת". אלרעי-פרייס הוסיפה כי רוב היישובים במדינה ירוקים, מעט בצהובים, כמעט אין כתומים ואין בכלל אדומים. זה מאפשר חתונות, אירועים ופתיחה של מערכת החינוך, אבל זה צריך להיעשות בצורה בטוחה. 

בהתייחס לנושא מערכת החינוך, אמרה פרייס: "אנחנו מודאגים מהפלח של הילדים שאינם מוגנים. המחלה חדשה ואנחנו לא יודעים מה ההשפעות ארוכות הטווח שלה. הווריאנט האנגלי עשה שינוי. בחודש ספטמבר 25% מהילדים נדבקו מבני גילם, ואחר כך כ-45% נדבקו מבני גילם עם הווריאנט האנגלי. המגפה לא מאחורינו. צריך לפתוח את מערכת החינוך בצורה יעילה ובטוחה כדי שלא תהיה עלייה בתחלואת ילדים שתשליך אחר כך על הקהילה".