-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בפרקליטות מיסוי וכלכלה שמטפלת בתיקי נתניהו נערכו לאחרונה סדנאות חוסן נפשי

המפגשים התקיימו במטרה לסייע להתמודד עם הלחץ • משרד המשפטים: המערך הופעל כפיילוט ביחידות אחרות במשרד קודם לכן
תמר אלמוג
06 באפריל 2021
21:27

בתקופה האחרונה עברו בפרקליטות מיסוי וכלכלה, והצוות שמטפל בתיקי ראש הממשלה סדנאות חוסן נפשי. מפגשים  שנועדו לסייע להם להתמודד עם תחושות הלחץ והאיומים. כך פורסם היום (שלישי) ב"חדשות הערב" בכאן 11.


ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי חטיבת ההון האנושי במשרד עורכת סדנות חוסן במטרה לסייע לעובדים להתמודד עם לחצים הנובעים מאופי העבודה, והמערך הופעל כפיילוט ביחידות אחרות במשרד קודם, ולא בייחודיות למיסוי וכלכלה.

בניגוד להצהרתה הבוקר, ההגנה לא תעתור לבג"ץ בטענה שנפגעה בצורה בסיסית ויסודית. זאת לאחר החלטת בית המשפט שהבהירה שהפרקליטות מחויבת להעביר להגנה את סיכומי המפגשים עם עדים מרכזיים בתביעה, ככל שיש משהו מהותי ואם יש יותר מעשרה מסמכים חדשים שמוצגים לעד - אז לתת להגנה מספיק זמן מראש.

השופטים הוסיפו כי הם מקווים שלהבא הצדדים יפעלו בשיתוך פעולה לטובת הליך יעיל ואפקטיבי. הבוקר אמר עו"ד ז'ק חן, בא כוחו שאול אלוביץ', כי בכוונתו לערער בדחיפות לבית המשפט העליון": "אני לא יודע להעמיד הגנה כך. כלו כל הקיצין".

בדיון השני הבוקר בשלב ההוכחות, עורך דינו של ראש הממשלה, בעז בן צור, טען שיש לפסול ראיות מהטלפון הנייד של ישועה, בטענה שלא הוצא צו חיפוש כראוי. על כך הגיב השופט: "החוק נועד לשמור על פרטיות אדם. אבל פה הייתה הסכמה - אז אין פגיעה בחוק". בעבר העיד ישועה כי הוא זה שהציע את החומרים, הביא אותם ויזם את המהלך.

בית המשפט ציין כי גם אם נניח שהיה צורך במתן צו חיפוש מיוחד לצורך תיק 4000, אין בשלב הזה בסיס לקבוע שנגרמה פגיעה מהותית בזכות שעשויה להצדיק את פסילת הראיות. לפני העדות, דנו השופטים בשתי בקשות של הסנגורים. בקשה אחת היא של סנגורי נתניהו שאליה הצטרפו גם סנגורי הזוג אלוביץ', שטענו כי בוצעו במהלך החקירה חיפושים נרחבים ובלתי חוקיים בחומרי מחשב, שבוצעו ביחידה החוקרת ביחס לעדים רבים. בקשה נוספת הייתה של סנגורי הזוג אלוביץ' בעניין שיחת הזיכרון שנעשתה לישועה לקראת עדותו – אותה דחו השופטים.