-

"לא רוצים שהוא יזוז": האנשים שמוכנים ללכת אחרי נתניהו - באש ובמים

לאחר שבוע סוער עבור ראש הממשלה, בו קיבל את המנדט להרכבת הממשלה ונפתח שלב ההוכחות במשפטו - מה דעתם של ה"ביביסטים", אלה ששומרים נאמנות לנתניהו בכל בחירות, על האירועים האחרונים?
ירון דקל
09 באפריל 2021
23:00
עודכן ב 10:52

השבוע האחרון היה סוער במיוחד עבור ראש הממשלה נתניהו וגם עבור תומכיו - בין קבלת המנדט מהנשיא, על אף שלא השיג רוב ברור של 61, ובין תחילת שלב ההוכחות במשפט תיקי האלפים, לתומכיו הנאמנים, ה"ביביסטים", יש חלוקה מאוד ברורה לטובים - נתניהו והליכוד, ורעים - התקשורת, מערכת המשפט ויריביו הפוליטיים.

ירון דקל יצא אל רחבת בית המשפט המחוזי בירושלים, בו התנהל משפטו של נתניהו. שם הוא פגש את האנשים שבאו לתמוך בראש הממשלה, למרות הכל, כדי לנסות ולהבין מה עומד מאחורי ההערצה וההערכה כלפיו ואיך לדעתם ייפתר הפלונטר הפוליטי, ללא היעלמותו של נתניהו מהמערכת הפוליטית? 

בתוך כך, אנו מגלים כי הדעות הרווחות בקרב תומכיו של נתניהו מגוונות. חלקם חושבים כי אלה שלא הצביעו הפעם עבור נתניהו כפויי טובה, חלקם טוענים כי הפרקליטות תפרה לנתניהו תיקים, ואחרים אף אומרים שהבחירות האחרונות - זויפו. בנוגע לדיווחים על מעברו של נתניהו למוסד הנשיאות, כדי לחמוק מאימת הדין, ה"ביביסטים" פחות מרוצים ומבהירים כי הקול שלהם עבורו נועד רק לראשות הממשלה.

מי שהתייצב השבוע לצד נתניהו, לא בבית המשפט אלא בתוכנית הרדיו היומית שלו, הוא העיתונאי ינון מגל. "כשאני רואה משפחה עושה ליל סדר ביחד ושרה 'לך', אז אני חושב שיש פה מידה של כפיות טובה, כי בסוף אי אפשר לקחת ממנו את זה שהוא גרם לזה שעכשיו אנחנו יושבים בבית קפה", אמר מגל. 


האם תפרו לנתניהו תיק? "אני לא יודע מה זה תפרו לו תיק, המערכת הרבה פעמים מחפשת", אמר מגל. "אנחנו יודעים מי האנשים שנמצאים שם, מהי תפיסת העולם שלהם. אנחנו רואים לפעמים בפייסבוק שלהם את הכיתוב "לך" וכל מיני במקרה עוד לפני שהם היו בפרקליטות, או אחרי שהיו בפרקליטות". 

אבל מעבר למשפט, המצב של נתניהו לא מזהיר גם מבחינה פוליטית, כשהמנדט ה-61 לממשלתו עוד רחוק. "לא רוצים שנתניהו יזוז, אנחנו רוצים רק ביבי. דווקא ביבי אנחנו רוצים", אמר מגל. אז איך זה ייגמר? "אולי יהיו עריקים. אולי רע"מ תודיע שהיא נגד טרור וחיבוק מחבלים". ואם לא - עוד בחירות, עד שנתניהו ינצח.