בנט, סמוטריץ' ונתניהו, ארכיון
צילום: פלאש 90

מקורבי נתניהו מגנים על סמוטריץ' ומסיתים את האש לבנט: לא מעוניין לקיים מו"מ אמיתי

הדברים נאמרים בתגובה לטענות שהשמיעו אנשי בנט בסופ"ש לפיהם סמוטריץ' הוא המכשול האמיתי שמונע את ההתקדמות בשיחות • השרה פרקש הכהן: גנץ מחויב לקדם את ממשלת השינוי • במפלגות המתנגדות לנתניהו ממשיכים לקדם ממשלה אלטרנטיבית וממעיטים בחשיבות נסיעתו של לפיד לחו"ל בעת הזו • נתניהו מינה את ח"כ זוהר ליו"ר הוועדה המסדרת
מיכאל שמש
11 באפריל 2021
08:53
עודכן ב 11:21

הקרבות בימין: מקורבי נתניהו אמרו הבוקר (ראשון) כי הם בטוחים שסמוטריץ' יבוא בסוף לממשלה ולא יכשיל ברגע האמת את הקמתה. בליכוד תוקפים: בנט מנסה להרוויח זמן ולכן לא מעוניין לקיים משא ומתן אמיתי. הדברים נאמרים בתגובה לטענות שהשמיעו אנשי בנט בסוף השבוע לפיהם סמוטריץ' הוא המכשול האמיתי שמונע את ההתקדמות בשיחות. נתניהו מינה את ח"כ זוהר ליו"ר הוועדה המסדרת.

בתוך כך, למרות נסיעתו של יאיר לפיד לארצות הברית, בגוש שלו מבהירים - לא מוותרים על הקמת ממשלה: שרת התיירות אורית פרקש הכהן ממפלגת כחול לבן אמרה הבוקר כי יו"ר מפלגתה בני גנץ "מחויב לקדם בכל הכוח את ממשלת השינוי, והראה את זה בהחלטה שלו להמליץ על ראש המפלגה הגדולה בגוש". את הדברים אמרה בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב. 

"אני מקוה שבנט יחזור. גם הוא עצמו דיבר על החוליים בממשלתו של נתניהו, מבחינת ההתנהלות שלה.", אמרה פרקש הכהו. "לעשות עוד מאותו הדבר לא יקדם את ישראל לשום דבר. חשוב גם בתקופה הזו שכחול לבן חלק מהממשלה ודואגת שנושאים חשובים מתנהלים כמו שצריך". 

ח"כ מירב בן ארי מיש עתיד המעיטה בחשיבות תזמון נסיעתו  של יו"ר המפלגה יאיר לפיד לארצות הברית בתקופה זו: "הוא נסע להתייעץ עם הסוקר שלו מלמן. אנחנו חיים בעולם וירטואלי. אפילו הוא השתתף במצעד החיים הווירטואלי. ומההיכרות שלי איתו הוא עובד כל הזמן". 

ביטן וזוהר מונו לצוות המו"מ של הליכוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אתמול בערב עם חברי הכנסת דוד ביטן ומיקי זוהר לצורך חלוקת תפקידים, ומינה את שניהם לצוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד. בנוסף, ח"כ ביטן מונה ליו"ר לשכת הליכוד, ויחליף את זאב אלקין שלפני הבחירות האחרונות עזב את הליכוד וחבר לתקווה חדשה בראשות גדעון סער. ח"כ זוהר מונה ליו"ר הוועדה המסדרת.

נתניהו יוועד ביום שני עם ראשי סניפים של הליכוד בבנייני האומה בירושלים. במפגש לא ישתתפו חברי הכנסת של המפלגה. מעריכים כי נתניהו מבקש לחזק את הקשר שלו עם פעילי השטח בליכוד, מחשש שיעלו קולות במפלגה שיקראו להחליפו בחבר כנסת אחר להרכיב את הממשלה הבאה.