המפקדת

המפקדת | הכירו את הדמויות

בואו להכיר את את טובי בנותינו בטירונות הכלל צה"לית. מספרי ברזל להתפקד!
מערכת כאן
15 באפריל 2021
10:12
צילום: ורד אדיר
שם: נועה (אלונה סער)
דרגה: סג"מ
תפקיד: מפקדת מחלקת טירונות 
עד מתי? עד שהמ"מ הקבועה תחזור

המ"מ שאף אחד לא יודע איך לאכול.

לנועה לא היו חברים רבים בתיכון: היא נתפסה כילדה קפוצה ולחוצה, ועל כן מעולם לא זכתה להרגיש חלק ממשהו גדול ובעל משמעות. היא מתגייסת לצבא, צולחת את דרכה לקצונה, אך בשל כישורים בין-אישיים לוקים בחסר, אף אחד לא נותן לה לפקד על מחלקה, ונועה מוצאת את עצמה מעבירה את השירות שלה בחמ"ל בבסיס טירונות.

בנסיבות לא צפויות, נועה מקבלת על עצמה לפקד על מחזור טירוניות. כעת, לראשונה בחייה, יש לה הזדמנות להיות בעלת משמעות ושיקשיבו דווקא לה. אם כי היא נאלצת להיכנס לנעליים גדולות מול לא פחות ממחלקת נערות איתן: המקבילה לכיתה לא ממושמעת - רק עם נשק אם-16 ביד.

-----

צילום: ורד אדיר
שם: ספיר (מיה לנדסמן)
דרגה: סמל
תפקיד: סמלת משמעת 
עד מתי? עד שנועה תוציא לה את הנשמה

הסמלת הנאמנה ביותר שנועה היתה יכולה לקבל (אם נועה רק היתה מצליחה לראות את זה).

היא השותפה האולטימטיבית לניהול המחלקה - האמא והלב הפועם שלה. היא מייצגת "תכלסיות" ופרקטיות ונוהגת בשיטות שלא תמיד תואמות אחד לאחד את תקנות צה"ל - אבל עושות את העבודה בסופו של דבר. כל אלה הן תכונות הכרחיות להישרדות בתפקיד ומול טירוניות בעייתיות, אבל גם כאלו שעלולות ליצור חיכוכים עם המ"מ החדשה (ואולי גם - פעורה) של המחלקה.

-----

צילום: ורד אדיר
שם: צימר (כרמל בין)
דרגה: רב"ט
תפקיד: מפקדת כיתה
עד מתי? כמה שיותר מהר

המ"כית המיואשת, שלכנותה "שבו"זה" יהיה לא פחות מלשון המעטה.

אור "צימר" צימרמן היא המ"כית הוותיקה ביותר במחלקה של נועה -  וגם הצינית ביותר. היא קול ההיגיון שאיש לא טורח להקשיב לו, גם כשהיא צודקת. אנחנו פוגשים אותה כשהיא כבר במחזור הטירונות המי-יודע-כמה, ממורמרת ועייפה, וחולמת על גזירת תעודת החוגר. היא יודעת היטב את תפקידה, ובעיקר את זכויותיה כמפקדת. הנהלים החדשים שנועה תכניס יעוררו את זעמה של צימר, שתעשה הכול כדי ליישם אותם, אבל לא כפי שנועה התכוונה.

-----

צילום: ורד אדיר
שם: צליל (נועה אסטנג'לוב)
דרגה: רב"ט
תפקיד: מפקדת כיתה
עד מתי? שלא ייגמר לעולם

מפקדת חדורת מטרה ושליחות - שלא ממש מחוברת למציאות.

צליל היא מ"כית חדשה ושפיצית במחלקה, שחולמת להנחיל את אהבת הצבא והמולדת לחיילותיה בנות ה-"דור הצעיר" - שצעירות ממנה בכחצי שנה. היא חולמת על קצונה, שואפת לשירות משמעותי, וסבורה שהיא עומדת לתקן את העולם. אבל כשהיא מגיעה לפקד על נערות איתן, היא תגלה שיש לה עוד כברת דרך כדי ללמוד על ההבדלים בין קורס המ"כים שהרגע סיימה לבין המציאות של הבט"ר,  ועל המרחק שבין הרצליה פיתוח לשכונת ג'סי כהן בחולון.

-----

צילום: ורד אדיר
שם: ערבה (עלמה קיני)
דרגה: רב"ט
תפקיד: מפקדת כיתה
עד מתי? עד שיפסלו לה תפקיד

המפקדת שאף אחד לא יודע מה לעשות איתה.

ערבה היא נפש עדינה, ילדה בגוף של חיילת. היא תמיד רואה את היופי בדברים ובעיקר מרגישה נורא חזק את הכל בתוך הלב שלה. היא אופטימיסטית על סף התמימה, ומאוד רוצה להצליח ולהוכיח לאמא שלה שהיא יכולה. על כן היא תתלה בכל אילן שייקרה בדרכה. נועה מבחינה בה ולוקחת אותה כפרויקט אישי כדי לממש את הפוטנציאל שלה. פשוט עדיין לא רואים אותו. אבל הוא שם. אולי.

-----

צילום: ורד אדיר
שם: כפיר (דור הררי)
דרגה: סגן
תפקיד: מפקד הפלוגה
עד מתי? לא רלוונטי

מפקד הפלוגה הקשוח, שנאלץ להתמודד עם כניסתה של נועה חסרת הניסיון והביטחון לתפקיד פיקודי  - דווקא בפלוגה שלו. הוא מצטייר כדמות קשוחה מאוד, שחי בסרט קרבי, אבל מתעורר למציאות של טירונות 02. 

-----

צילום: ורד אדיר
שם: שמרית (ליר כץ)
דרגה: טוראית
תפקיד: חיילת בטירונות 02
עד מתי? אל תשאלו

טירונית חצופה שלא מפנימה את הכללים של המערכת הצבאית ונראה שגם לא ממש אכפת לה מהם. שמרית נראית מאוד שונה בנוף, אבל בבסיסה היא לוחמת צדק. היעדר ההבנה שלה לגבי גבולות יתבטא גם בהיכרות עם המ"מ שלה.

-----

שם: חגית (גל מלכה)
דרגה: טוראית
תפקיד: חיילת בטירונות 02
עד מתי? מתי שבא לה

חגית היא טירונית קשוחה ומנהיגה טבעית, שאחיה מסובך עם העולם התחתון. היא ממהרת למצב את עצמה בתור מפקדת מטעם עצמה בתוך המחלקה, כשיש לה "חיילות" משלה המוכנות לכל פקודה. טירוניות אחרות יודעות לא להתעסק איתה ואם הן בכל זאת חייבות – אז לבקש ממנה יפה.

בחזרה לעמוד הראשי >>