מנכ"ל וואלה לשעבר ועד התביעה בתיק 4000 אילן ישועה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אילן ישועה בעדותו: רה"מ כעס על הריאיון עם דב גיל-הר, נתנו לו לערוך את הדברים בעצמו

נפתח השבוע השני לעדות אילן ישועה בתיק 4000 • הוא סיפר על הלך הרוח באותה תקופה: "היה לחץ שמופעל עליי ואני הפעלתי אותו כלפי מטה" • ניר חפץ לישועה על סרטון "הערבים נוהרים לקלפיות" בבחירות 2015: "הראיתי לביבי מה יש בראשית, מבסוט"
מערכת כאן חדשות
12 באפריל 2021
09:21
עודכן ב 14:04

מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה עלה היום (שני) פעם נוספת לדוכן העדים בבית המשפט המחוזי בירושלים כדי להמשיך ולהעיד במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת תיק 4000 - תיק וואלה-בזק. חלק גדול מהעדות עד כה עסק באירועים סביב הבחירות ב-2015. הוא סיפר על הריאיון שנערך על נתניהו ונגנז, ואמר כי ראש הממשלה. כעס על הריאיון עם דב גיל-הר, נתנו לו לערוך את הדברים בעצמו. בנוסף הוצגה התכתבות בנוגע לסרטון "הערבים נוהרים לקלפיות" שפרסם נתניהו ביום הבחירות, ניר חפץ כתב לישועה: "הראיתי לביבי מה יש בראשית, מבסוט". 

מלבד היום, הוא צפוי להעיד מחר וביום שני הבא, ובכך תסתיים עדותו הראשית - אחריה מסתמנת הפסקה בדיונים, לבקשת צוותי ההגנה "להתכונן כראוי לחקירה הנגדית". ישועה ימשיך להעיד על הבקשות ממנו ועל פעולותיו לטובת מה שהוא מכנה סיקור מוטה או "מפנק" למשפחת נתניהו.

לחצים למחוק תכתובות ונזיפות על סיקור | תקציר השבוע הראשון של עדות ישועה

בעדותו ביום רביעי שעבר, השלישית במספר, דיבר ישועה על בזק, ששאול אלוביץ' היה מבעלי השליטה בה. הוא אמר כי מנכ"לית בזק סטלה הנדלר נזפה בו שייגרם נזק של מיליארדים לחברה אם יהיה סיקור עויין על נתניהו ובני משפחתו. ישועה המשיך לדבר גם על הסיקור באתר, שלדבריו, הושפע מבני הזוג אלוביץ' ומאנשיו ומשפחתו של ראש הממשלה.

"תוריד את הידיעה מייד": היום השלישי לעדות ישועה

ישועה הרחיב על מהלכים שבהם היו "קוברים" ידיעות או דוחים אותן. באחת ההתכתבויות כתב אלוביץ' לישועה: "תוריד את הידיעה הזאת מיד, זה ימנע את אישור יס, אני אהרוג אותך". מנכ"ל וואלה לשעבר הוסיף כי רמת הלחץ הייתה גבוהה. "זה מתבטא במשהו שאני מוריד מיד הלאה. אני חוטף על הראש ומעביר (למערכת)". 

יום לפני כן העיד ישועה כי נשאל בידי הזוג אלוביץ' אם הוא מוחק תכתובות ביניהם. "אמרתי שלא, אז אמרו שצריך למחוק", אמר. בעדותו הראשונה אמר כי במערכת היה פיקוח על עריכה מדוייקת באתר.