האנדרטה לזכר נרצחי הפיגוע בדולפינריום שהושחתה, היו

ויקטור קומודרז'ניק שנפצע בפיגוע בדולפינריום: כשראיתי את האנדרטה שהושחתה נשברתי והתחלתי לבכות

קומודרז'ניק סיפר לכאן חדשות: "הגעתי לשם להניח שני פרוז'קטורים שתהיה תאורה לאנדרטה ליום הזיכרון. לא חשבתי שאראה כזה דבר" • תלונה הוגשה במשטרה
איתי שיקמן
12 באפריל 2021
19:56

הושחתה האנדרטה לזכר נרצחי הפיגוע בדולפינריום: ויקטור קומודרז'ניק, שהיה בן 20 בעת הפיגוע ונפצע בינוני, סיפר היום (שני) לכאן חדשות כי גילה על ההשחתה כשהגיע לשם הבוקר להניח תאורה לאנדרטה ליום הזיכרון. "לא חשבתי שאראה כזה דבר. הופתעתי לראות את זה. הייתי בשוק. נשברתי והתחלתי לבכות. התחלתי לבכות מכאב".

האנדרטה מוצבת באזור הפיגוע ובה נראים דמויות של בחור ובחורה והכיתוב "לא נפסיק לרקוד". ראש אחת הדמויות נתלש. תלונה הוגשה במשטרה. פעילים חברתיים שמקיימים כל שנה טקס במקום סיפרו לכאן חדשות כי הם בקשר עם האמן, שהבטיח להגיע ולתקן את האנדרטה.

האנדרטה הוקמה זמן קצר אחרי הפיגוע באופן עצמאי. סמוך אליה קיימת אנדרטה רשמית ובה שמות 21 נרצחי הפיגוע. האנדרטה העצמאית חודשה בשנה האחרונה על ידי האמן דוד שבת, לאחר שהברזל שלה נפגע מהקרבה לים. הברזל הוחלף בסוג של פלסטיק חזק שבמקרה הזה נעקר ממקומו. בפיגוע בדולפינריום ביוני 2001 נרצחו 21 בני אדם ונפצעו עשרות.

מעיריית תל-אביב יפו נמסר: "אנו מצרים מאוד על האירוע וההשחתה. במקום לא מותקנות מצלמות ועל כן האירוע לא תועד. נוסיף כי מדובר באנדרטה פרטית אשר הציבו קבוצת חברים של הנרצחים בפיגוע. במקום ישנה אנדרטה רשמית לזכר חללי הפיגוע בדולפינריום אותה הקימה ומתחזקת העירייה באופן שוטף".