יונתן פולארד, הלילה

יונתן פולארד ביקר בקבר יוסף והכניס למקום ספר תורה

המרגל המשוחרר מימן את כתיבת הספר לפני 12 שנים בעת תקופת מאסרו. באירוע השתתפו אסתר פולארד, הרב שמואל אליהו והרב אליקים לבנון מבכירי רבני הציונות הדתית וראש מועצת שומרון יוסי דגן
כרמל דנגור
13 באפריל 2021
07:00

יונתן פולארד השתתף הלילה (שלישי) בכניסת מתפללים לקבר יוסף שבשכם והכניס למקום ספר תורה. את כתיבת ספר התורה מימן פולארד כבר לפני 12 שנה, בזמן תקופת מאסרו. פולארד אמר באירוע: "אני מרגיש חיבור אישי מאוד למקום הזה, ליוסף הצדיק שקבור בו ולכל מה שעבר עליו". באירוע השתתפו אסתר פולארד, הרב שמואל אליהו והרב אליקים לבנון מבכירי רבני הציונות הדתית וראש מועצת שומרון יוסי דגן.

"אני מביא את ספר התורה הזה לקבר יוסף, ספר תורה שנכתב מהכלא במיוחד עבור קבר יוסף, כך בדרך הזו אם לא ניתן בצורה פיזית - אז בצורה רוחנית ומנטאלית נדרוש את כל האדמה שלנו", אמר פולארד. "כשהייתי בכלא, הסוהרים נהנו להשפיל אותי כשהיו שואלים אותי אם אני חושב שאי פעם אגיע הביתה. ותמיד עניתי באותה דרך. הייתי שואל: 'אתה מאמין באלוקים?' ורובם היו אומרים 'כן'. אז הייתי שואל 'האם אתה חושב שאלוקים יכול לחולל ניסים?', והם היו עונים 'ברור', ובכן הנה אנחנו כאן", הוסיף.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן שארגן את כניסת המתפללים למקום אמר: "גם יוסף הצדיק וגם יונתן פולארד היו בבית האסורים ונשכחו על ידי אחיהם. כל מה שנאמר וכל מה שנעשה עבורו הוא כאין וכאפס לעומת המחיר שהוא שילם עבור עם ישראל כולו".