קישוטי רמדאן
צילום: דוברות עיריית תל אביב יפו

רמדאן כרים: השנה יחודשו החגיגות לפי התו הירוק

הציבור המוסלמי בארץ מציין עד 12 במאי את חודש הרמדאן בו צמים במשך כ-30 ימים מעלות השחר ועד שקיעת החמה. בניגוד לשנה שעברה, הפעם יצוין הרמדאן לא רק בחיק המשפחה הגרעינית, אך תחת הגבלות התו הירוק
מערכת כאן חדשות
13 באפריל 2021
11:16

חודש הרמדאן מתחיל היום (שלישי), אותו מציין הציבור המוסלמי בארץ עד 12 במאי. זוהי גם יריית הפתיחה של צום הרמדאן, שנמשך כ-30 ימים - מעלות השחר ועד שקיעת החמה. במהלך חודש הרמדאן לא נעצרת שגרת החיים, והצמים ממשיכים לעבוד או ללמוד כרגיל.

מדי ערב מתקיימת ארוחת שבירת צום שנקראת איפטאר, הנערכת בסמוך למועד התפילה הרביעית. בניגוד לימים, בלילות יש אווירת חג ופסטיבל. לקראת סיום החודש חל לילת אל-קדר, בו על פי המסורת המוסלמית ניתנה הגרסה הראשונה של הקוראן למוחמד. בסיומו של החודש חל עיד אל-פיטר.

במהלך החודש נהוג לקשט את הבתים באורות, וכן נהוג להזמין קרובי משפחה וחברים רבים לסעודות שבירת הצום. השנה, בניגוד לקודמת בה התנהל סגר, יצויין הרמדאן לא רק בחיק המשפחה הגרעינית - תחת הגבלות: תפילות במסגדים יתקיימו לפי מתווה התו הירוק או מגבלות ההתקהלות. המסחר, המסעדות ובתי הקפה ירחיבו את שעות הפעילות שלהם על מנת למנוע את הצפיפות ויפעלו בהתאם לתו הירוק בתוך המסעדה.

תגיות:
רמדאן