בנימין נתניהו, נפתלי בנט ב-2018
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לקראת ממשלה חדשה? נתניהו ובנט נפגשו שוב

אתמול פורסם בכאן חדשות כי צוותי המו"מ של הליכוד וימינה נפגשו בחשאי כמה פעמים. גורם המעודכן בשיחות: רה"מ ויו"ר ימינה שומרים על קשר אינטנסיבי בימים האחרונים
יערה שפירא ומיכאל שמש
13 באפריל 2021
15:13

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ימינה נפתלי בנט נפגשו היום (שלישי) שוב בלשכת נתניהו בירושלים כחלק מהמאמצים להקים קואליציה. זו הייתה פגישתם השלישית של השניים בימים האחרונים ובסיומה סוכם כי צוותי המשא ומתן ייפגשו בהמשך. בנט אמר אתמול שימינה תתמוך בהקמת ממשלת ימין והוא יעשה כל שביכולתו למנוע סבב חמישי של בחירות.

אתמול בחדשות הערב פורסם כי צוותי המשא ומתן של הליכוד וימינה נפגשו בחשאי שלשום, ולטענת גורם המעודכן בשיחות - בנט ונתניהו שומרים על קשר אינטנסיבי בימים האחרונים במטרה למצות את המגעים בין המפלגות.

בד בבד, יו״ר ימינה העביר לליכוד מסר לפיו אם תעלה ההצבעה על הקמת הוועדה המסדרת בלי תיאום מולו, ימינה תחבור לגוש מתנגדי נתניהו בהצבעה בכנסת. יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, שתכנן להביא היום את ההצבעה, התקפל ברגע האחרון ודחה אותה לשבוע הבא. בעקבות הדחיה בהצבעה הכנסת תהיה משותקת למשך שבוע נוסף והפיקוח הפרלמנטרי על מערכת הביטחון בימים רגישים סביבי האירועים באיראן לא יוכל להתקיים.