אושר דרעי

אושר דרעי, בת 23, מתה בעקבות תגובה אלרגית לחלב במסעדה בצפון

המשטרה חוקרת חשד לגרימת מותה ברשלנות של אושר דרעי על ידי בעלי המסעדה הבשרית הכשרה בה אכלה קינוח. בעלי המסעדה ומספר עובדים במקום עוכבו לחקירה. אמה של אושר: "היא עבדה במסעדה, יודעים שהיא אלרגית לחלב"
רובי המרשלג
15 באפריל 2021
09:35
עודכן ב 10:55

אושר דרעי, בת 23 מחצור הגלילית, מתה הלילה (חמישי) כתוצאה מתגובה אלרגית לחלב. המשטרה החלה לחקור את האירוע ועל פי החשד הצעירה חשה ברע לאחר שאכלה קינוח במסעדה בשרית כשרה, שלא היה אמור להיות חלבי. המשטרה חוקרת את הבעלים, השף ועובדי המסעדה, בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

גלית דרעי, אמה של אושר, טוענת כי המסעדה שבה אכלה אושר את הקינוח החלבי כשרה בשרית ואף כי אושר עבדה במסעדה בעבר והצוות מכיר אותה ומכיר את האלרגיה שלה. דרעי סיפרה על הרגעים הקשים לאחר שהתגובה האלרגית שפיתחה: "היא התקשרה אליי ואמרה לי אמא אכלתי בטעות קצפת חלבית, אני לא נושמת". 

דרעי הוסיפה שאושר נולדה אלרגית לחלב וכל חייה שמרו בביתה שלא להכניס אוכל חלבי, שמא תפתח תגובה אלרגית חריפה: "22 שנה שמרתי עליה שהיא לא תתקרב לשום דבר חלבי. לא ידענו מה זה חלבי רק בשביל שהיא לא תיקח סיכון". היא הוסיפה שברגע שאושר רק טועמת מאכל חלבי, היא חייבת בתוך חמש דקות להגיע לבית חולים על מנת לקבל טיפול רפואי. לפי הבנתה מחברתה של אושר שאכלה איתה במסעדה, אחד העובדים הלך לקנות מצרכים לקינוח מחוץ למסעדה והגיש לאושר עוגת שוקולד עם קצפת חלבית. 

מטעם המועצה המקומית חצור גלילית נמסר בעקבות מותה של דרעי: "הלם ותדהמה בקהילת חצור נוכח האסון עם פטריתה של אושר ז"ל, מוסרים את תנחומינו למשפחה האהובה. ראש המועצה שמעון סויסה וצוותי הרווחה שוחחו עם המשפחה ומלווים אותה".