שריפת דגל ישראל
צילום: ישראל קרויס

תיעוד נוסף ממאה שערים: שריפת דגלי ישראל ותהלוכה עם דגלי אש"ף

לאחר שריפת זרים על קברי חללי צה"ל אתמול, המשטרה פתחה בחקירת האירוע - בעקבות פרסום סרטון ברשתות החברתיות. הרמטכ"ל כוכבי: "אירוע חמור ומביש". נתניהו אמר כי זהו "מעשה מזעזע של חילול כבוד הנופלים". ח"כ יעקב אשר: מעשיהם הפסולים הראויים לכל גינוי הפקיעו מהם מזמן את התואר "חרדים"
כרמלה מנשה ואוריה אלקיים
15 באפריל 2021
13:27
עודכן ב 21:15

תיעוד נוסף ממאה שערים: שריפת דגלי ישראל ותהלוכה עם דגלי אש"ף הערב (חמישי). חרדים קיצוניים קיימו הערב במאה שערים תהלוכה ובה נשאו שלטים בעברית, ערבית ואנגלית בגנות מדינת ישראל וריבונותה - זאת לאחר שאתמול הוצתו זרים שנלקחו מקברי חללי צה"ל ודגלי ישראל בשכונת מאה שערים. 

בעקבות הצתת דגלי ישראל וזרי הזיכרון שנלקחו מקברי חללי צה"ל בבתי עלמין שונים בירושלים, אמש, המשטרה פתחה בחקירה בעקבות פרסום סרטון ובו רואים שריפת זרים על קברי חללי צה"ל בירושלים.  המשטרה עדיין לא עצרה חשודים, אך כיווני החקירה מצביעים על קומץ חרדים קיצוניים משכונת מאה שערים. הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס לכך ואמר כי מדובר באירוע חמור ומביש, המבטא פגיעה במגיני המדינה ובערכיה. "צה״ל מחזק את המשפחות השכולות ומוקיע התנהגות בזויה ומקוממת זו וסמוך ובטוח כי משטרת ישראל תמצה את הדין עם מבצעי המעשה הנפשע".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי זהו "מעשה מזעזע של חילול כבוד הנופלים שבזכותם כולנו חיים כאן". ראש הממשלה גינה את המעשה "הברברי" ואמר כי הוא מצפה מהגורמים המוסמכים למצות את הדין עם האחראים במהירות האפשרית.

גם חבר הכנסת יעקב אשר הגיב על תיעוד חילול קברי החללים בירושלים: "מדובר בקומץ פרובקטורים חסרי לב ודורשי תשומת לב, שעושים הכל כדי לנסות לייצר חיכוכים ומתיחויות מתגרות מול הציבור הכללי במדינה. מעשיהם הפסולים הראויים לכל גינוי הפקיעו מהם מזמן את התואר 'חרדים', הם לא ראויים לו".

תגיות:
חרדים