פינוי חולה קורונה לבית חולים בהודו
צילום: אי-פי

יותר מ-3 מיליון בני אדם מתו מקורונה ברחבי העולם

16 חודשים אחרי שהתגלה הנגיף בסין, מספר המאובחנים הרשמי בעולם הוא יותר מ-140 מיליון בני אדם, אך סבורים כי המספר האמיתי גבוה בהרבה
מערכת כאן חדשות
17 באפריל 2021
08:46
עודכן ב 16:09

משבר הקורונה בעולם: 16 חודשים לאחר שהתגלה הנגיף בסין, מניין המתים ממנו ברחבי העולם עבר את רף ה-3 מיליון. כך עולה מנתונים שפרסמה היום (שבת) אוניברסיטת ג'ונס הופקינס בארצות הברית. מספר המאובחנים הרשמי בעולם הוא יותר מ-140 מיליון בני אדם, אך סבורים כי המספר האמיתי גבוה בהרבה. במקומות רבים נתקל מבצע החיסונים במכשולים ומתעכב ומשבר הקורונה מחריף בכמה מדינות ובהן ברזיל, הודו וצרפת.

בהודו שוב נרשם היום שיא יומי בתחלואה בקורונה - כ-235 אלף בני־אדם אובחנו חולים ביממה האחרונה. בתשעת הימים האחרונים נרשמו בהודו שמונה שיאי תחלואה, ומספר הנדבקים מאז החלה המגפה עומד על כ-14.5 מיליון מתוך כ-1.4 מיליארד תושבים. מניין המתים מקורונה בהודו גדל ב-24 השעות האחרונות ביותר מ-1,300 והגיע ליותר מ-175 אלף. 

בתוך כך, אוסטרליה תבחן את בטיחותם ויעילותם של כל החיסונים מפני קורונה לאחר שאישה כבת 50 מתה בשל קרישי־דם, ככל הנראה בעקבות קבלת החיסון מתוצרת אסטרהזניקה. עד כה התגלו קרישי־דם בגופם של שלושה אוסטרלים שחוסנו בחיסון הזה, אך זה מקרה המוות הראשון.

עם זאת, שר הבריאות של אוסטרליה גרג האנט הודיע כי לפי שעה לא יוגבל השימוש בחיסון של החברה הבריטית-שוודית. הוא שב וציין כי משרדו ממליץ לאזרחים בני פחות מ-50 להתחסן בחיסון מתוצרת פייזר.

אוסטרליה נמנית עם המדינות שרשמו הצלחה בבלימת הקורונה באמצעות סגרים מהירים ונקודתיים, סגירת הגבולות וקטיעה מהירה של שרשרות הדבקה. באוסטרליה כ-26 מיליון תושבים - מפרוץ המגפה נדבקו פחות מ-30 אלף מהם ומתו 919.

אתמול אובחנו בישראל בפעם הראשונה חולים בזן ההודי של הנגיף. מדובר בשבעה ישראלים לא מחוסנים ששבו מחוץ־לארץ. במשרד הבריאות מציינים כי עדיין אין מידע בדוק על הזן הזה ועל מידת השפעתו על מחוסנים ועל מחלימים.

החל מיום ראשון הקרוב, תבוטל חובת עטיית המסכות באוויר הפתוח בישראל. בהודעת משרד הבריאות נמסר כי "ההנחיה יצאה לאחר קבלת עמדת אנשי המקצוע במשרד לפיה נוכח התחלואה הנמוכה אין עוד צורך במסכות בשטח פתוח". בהודעה הודגש שבשטח סגור עדיין תחול חובת עטיית מסכה.