-

משחקי הכס - הגרסה הירדנית: הסיפור המלא מאחורי הבלאגן בארמון

המלך חוסיין שלט בירדן כמעט 50 שנה והחליט לשנות כיוון בירושה - רגע לפני מותו. הוא הוריש את המלוכה לעבדאללה, שעשה את אותו הדבר וסימן את בנו כיורשו - מה שלבסוף גרם לבלאגן רציני. איך זה הסתיים? הנסיך חמזה חתם על מסמך נאמנות. האם זה סוף הפרשה?
רועי קייס
17 באפריל 2021
14:31

עזבו הכל, רעידת אדמה - אחרי מאה שנים של שלטון התחיל בלאגן רציני בארמון. אנחנו לא מדברים על מייגן והארי, אלא על משחקי הכס - הגרסה הירדנית.

הסיפור מתחיל במלך חוסיין ששולט כמעט 50 שנה בירדן ואחיו חסן שמחכה בסבלנות שיגיע תורו לקבל את הכתר. אבל רגע לפני מותו, לחוסיין התחשק לגוון והוא הוריש את המלוכה לבן שלו עבדאללה. וכדי שהכל יהיה תפור, חוסיין מסמן בן נוסף - הנסיך חמזה, בתור היורש של עבדאללה.  איך אומרים - עם ארבע נשים, לא צריך לדאוג ליורשים.

אבל אחרי כמה שנים, גם לעבדאללה התחשק לשנות כיוון. הוא חיזלש את חמזה ושם במקומו ברשימה את הבן שלו, הנסיך חוסיין. הנסיך חמזה עובר לאי המתים, מורחק ממוקדי הכוח והופך לכבשה השחורה של המשפחה. 

ברחוב הירדני מתים עליו וכשהמצב קשה, הוא זה שמנגב לפשוטי העם את הדמעות. בבית המלוכה פחות מתחברים לתדמית הזאת ומבחינתם הנסיך מנסה בעיקר להביך. הם שולחים את הרמטכ"ל לבית של חמזה שיסביר לו שהוא חצה קווים אדומים ויבקש ממנו להפסיק לחמם.

חמזה מקשיב בכובד ראש, אומר לרמטכ"ל במילים יפות שיילך לחפש, ומדליף סרטונים לתקשורת. עבדאללה רואה את הנזק לארמון ומחשב מסלול מחדש. הוא מחליט לסגור את הבלאגן בתוך המשפחה, וחמזה עושה בנט וחותם על מסמך נאמנות למלך. מאז הם חיים באושר ועושר עד אמצע היום הזה. סתם. הרי ברור שתהיה עוד עונה.