בנימין נתניהו וישראל כ"ץ
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

כ"ץ יוביל את הליכוד? תלוי באיזה יום שואלים אותו

שר האוצר בשיחה סגורה: אם נתניהו לא ירכיב את הממשלה, אני זה שאמור להוביל את המפלגה. אלא שרק בשבוע שעבר הוא נשמע אחרת לחלוטין. אז לאיזה כ"ץ להאמין?
כתבי כאן חדשות
19 באפריל 2021
07:59

שר האוצר ישראל כ"ץ יוביל את הליכוד? תלוי באיזה יום שואלים אותו. אתמול (ראשון) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי כ"ץ אמר בשיחה סגורה - אם נתניהו לא ירכיב את הממשלה, אני זה שאמור להוביל את הליכוד.

כ"ץ זעם על כך שיריב לוין נחשב בעיני גורמים במערכת הפוליטית למועמד מוסכם לעמוד  בראש הליכוד ביום שאחרי נתניהו. לטענת כ"ץ, הוא הבכיר והוא זה שאמור להוביל את המפלגה. שר האוצר הכחיש את הדברים ואמר כי הוא תומך בנתניהו, וזאת לא הפעם הראשונה.

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בכאן חדשות כי יועצו הפוליטי של כ"ץ, אמנון בן-עמי, כתב בקבוצת ווטסאפ, שבה חבר שר האוצר, שהמנדט צריך לעבור מנתניהו אליו. בהתכתבות פנימית בן-עמי הגיב להודעה אחרת בקבוצה, שבה נטען שיש להעביר את המנדט לשר האוצר וכתב שזה הדבר הנכון והריאלי ביותר. עוד הוא הציע להפוך את ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא עם "סמכויות מיוחדות".

מטעמו של שר האוצר נמסר אז: "אינני מכיר שום התכתבות מסוג זה, שבאופן מוחלט לא משקפת את דעתי ועמדתי. ראש הממשלה נתניהו נבחר לעמוד בראשות הליכוד, ועליו מוטלת המשימה להרכיב ממשלה. בכוונתי לבחון את נכונות הדברים, ואם אכן נאמרו - לנקוט צעדים נדרשים, כולל אפשרות של השעייתו מתפקידו".

וזה לא הכול, לפני כשמונה חודשים כ"ץ השווה את עצמו למלך יהודה ומייסד שושלת בית הורדוס. "הובלתי את הרפורמה המדהימה בתולדות מדינת ישראל במסגרתה נבנים שני נמלים חדשים בארץ", אמר בריאיון לעיתון כלכליסט. "זו התחרות. זה רשום על שמי בהיסטוריה לנצח, כמו שהורדוס בנה נמל בקיסריה כשהוא רצה להפוך את ישראל בחסות הרומים למרכז סחר בינלאומי. הוא לא הצליח - אני הצלחתי".

"ישראל כ"ץ לא בנה נמלים חדשים", הסביר ראש התחום הכלכלי בכאן 11, שאול אמסטרדמסקי. "הוא ניסה לעשות רפורמה בוועדי העובדים בנמלים. כשזה לא צלח, הוא החליט להקים נמלים פרטיים, אבל בפועל מדובר פשוט בעוד רציפים בנמלים הקיימים".

האזינו להסכת "עוד יום"