למצולמים אין קשר לנאמר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שלוש שנות מאסר נגזרו על עבריין מין שהפר צווי פיקוח

חזקיהו קהלני הורשע בעבר בארבעה כתבי אישום שונים של עבירות מין. בשנת 2011 הורשע בביצוע מעשים מגונים ומעשה סדום בקטינים בני 12-10, אז נידון ל-10 שנות מאסר. חודשים ספורים לאחר שחרורו התרחשו האירועים בהם הורשע. שופט בית משפט השלום ירון מינטקביץ: ניתן היה לצפות כי הפיקוח על הנאשם יהיה יעיל יותר
ורד פלמן
21 באפריל 2021
14:00

בית משפט השלום בירושלים גזר השבוע שלוש שנות מאסר על עבריין מין שהפר כמה פעמים צווים שאסרו עליו להתקרב לבתי ספר, לגני שעשועים ולעוד מקומות, וליצור קשר עם קטינים בני שני המינים. כך הודיעה היום (רביעי) פרקליטות מחוז ירושלים. האיש, חזקיהו קהלני מאזור ירושלים, גם הורשע בתקיפה.

מגזר הדין עולה כי בשלוש הזדמנויות יצר קהלני קשר עם ילדות ברחוב, חילק להן סוכריות והציע להן לטפס על כתפיו. באחד המקרים משך קהלני בידה של ילדה. בית המשפט קבע כי הוא יפצה כל אחת מן הילדות ב-3,000 שקלים.

בעבר הורשע קהלני בארבעה כתבי אישום שונים של עבירות מין, בהם שלושה בקטינים החל משנת 1993. בשנת 2011 הורשע קהלני בביצוע מעשים מגונים ומעשה סדום בקטינים בני 12-10, אז נידון ל-10 שנות מאסר. חודשים ספורים לאחר שחרורו התרחשו האירועים בהם הורשע השבוע.

בגזר הדין כתב השופט ירון מינטקביץ' מבית משפט השלום בירושלים כי "צו פיקוח אשר הנאשם אינו מקפיד לקיימו ככתבו וכלשונו אינו שווה את הנייר שעליו נכתב. לפיכך יש להבהיר לכל עבריין מין מורשע כי הצו אינו המלצה או בקשה".

בנוסף, העביר השופט ביקורת על שירות בתי הסוהר והוסיף בגזר הדין כי "עבריין מין משוחרר, אשר הוטל עליו צו פיקוח, אמור להיות תחת פיקוח של שירות בתי הסוהר. במיוחד דברים אמורים בעבריין מועד, שהשתחרר זמן קצר קודם לכן ממאסר ממושך בשל עבירות מין חמורות". עוד אמר השופט כי "בזכות תושייתה של אמה של אחת מהן  - נעצר. ניתן היה לצפות כי הפיקוח על הנאשם יהיה יעיל יותר".

עורכת הדין שניהלה את התיק, ברכה בן אדרת-זרחיה מפרקליטות מחוז ירושלים, מסרה: "גזר הדין ממחיש את החומרה בהפרות צווי פיקוח, שנועדו לפקח על עבריין המין שלא יבצע עבירות מין נוספות. במקרה זה, הנאשם בעל מסוכנות מינית גבוהה ומעשיו מהווים הפרה חמורה של הצו. נסיבות אלה הצדיקו הטלת מאסר ממושך כדי להרחיקו מקטינים וקטינות".