קטטה ברחוב הלל בירושלים

האלימות בירושלים: קטטה המונית בין יהודים וערבים, צוות כאן חדשות הותקף

צעיר יהודי נפצע קל מדקירה בכיכר ספרא, צעיר נוסף נפצע בקטטה המונית ברחוב הלל • כתב כאן חדשות שהותקף תיאר את האירועים: "קיבלתי שני אגרופים ואחד העיף לי את הטלפון. אמרו לי 'תיזהר אתה לא רק עיתונאי אלא גם ערבי'"
סולימאן מסוודה
22 באפריל 2021
06:06

לילה נוסף של אלימות | ההתפרעויות בירושלים נמשכו גם אמש (רביעי). צעיר יהודי נפצע קל מדקירה בקטטה בין יהודים לערבים בכיכר ספרא בעיר. גם בכיכר צה"ל הסמוכה פרצה קטטה. קודם לכן התקוטטו צעירים יהודים וערבים ברחוב הלל במרכז העיר. הם השתמשו במקלות ובחפצים אחרים, וחלקם קראו קריאות "מוות לערבים". אחד מהם נפצע ונזקק לטיפול רפואי. המשטרה עיכבה לפחות ארבעה צעירים לחקירה. בכיכר ציון הותקפו כתב "כאן חדשות" וצוות של ערוץ 13.

סולימאן מסוודה, כתב כאן חדשות שהותקף, סיפר על התקרית: "מצאנו את עצמנו באמצע כיכר ציון ללא משטרה, ומנגד המון צעירים שהשתתפו בכמה קטטות ומצאו טרף קל שנקרא עיתונאים. הייתה ניידת יס"מ אחת בכיכר ציון. אחרי שהיו שם כמה קטטות. כשהיא עזבה הם התחילו לתקוף אותנו. קיבלתי שני אגרופים ואחד העיף לי את הטלפון. אמרו לי 'תיזהר אתה לא רק עיתונאי אלא גם ערבי'. חטפנו שם". 


בשער שכם פיזרה המשטרה התקהלות של מפגינים ערבים באמצעות ברימוני הלם. בפארק המסילה בבירה נערים ערבים ממזרח העיר תלשו דגלי ישראל מכמה כלי רכב, וגרמו נזק למכוניות. ארבעה מהם נעצרו ונלקחו לחקירה. קודם לכן נעצר נער בן 16 שהשליך אבן לעבר שוטרים, ודווח על שני מעצרים נוספים. חרדי שניסה לתקוף שוטרת סמוך לשער שכם נעצר אף הוא. השוטרת התיזה גז פלפל על יהודי אחר שהיה עם העצור.

המשטרה נערכת למפגן של ארגון להב"ה הערב בשער שכם, מחשש שגם הערב יהיו עימותים בין הצדדים, שאף יסלימו. בקבוצת ווטסאפ שהוקמה, ובה חברים כ-200 נערים יהודים, הם קוראים להתארגנות לתקיפת ערבים בעיר מחר בערב. הקלטות מתוך הקבוצה, שבה נשמעים הנערים מסבירים זה לזה היכן ניתן לרכוש כלי תקיפה, מובאים הערב בכאן חדשות.