מתוך התיעוד

אמהות שטענו כי הגננת תקפה ילדים בגן בנתניה - הגיעו למקום והכו אותה | תיעוד

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות נראות האמהות תוקפות את הגננת כשילדיהן במקום. את החשש העלתה אחת האמהות, שמוכרת למשטרה בשל עבירות מתחום האלימות והסמים. גורמים בהנהלת הגן: "בהקלטות אין התבטאות או רמז לאלימות מצד הגננת כלפי הפעוט"
הדס גרינברג
22 באפריל 2021
14:15
עודכן ב 15:19

אמהות היכו היום (חמישי) גננת בגן ילדים בנתניה בטענה שהכתה את הפעוטות. בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות נראות האמהות תוקפות את הגננת כשילדיהן במקום. בגן אישרו לכאן חדשות כי התקרית אירעה היום, אך סירבו למסור פרטים.

צפו בתיעוד

את החשש להתעללות בילדים העלתה אחת האמהות בגן. האם מוכרת למשטרה מתחום עבירות האלימות והסמים. היא הצמידה מכשיר הקלטה לבנה וטענה כי עלתה אלימות מההקלטות. גורמים בהנהלת הגן: "בהקלטות אין התבטאות או רמז לאלימות מצד הגננת כלפי הפעוט".

לפני שמונה ימים נחשפה פרשת התעללות בגן ילדים באשקלון: אמליה אוסטרובסקי, תושבת העיר בת 71, נעצרה בחשד שתקפה פעוטות. בהקלטות מהגן שחשפו את ההתעללות, ושהתפרסמו לראשונה בכאן חדשות בתחילת השבוע, הגננת נשמעת אומרת לפעוט: "אני אהרוג אותך! לאן הלכת? לאן הלכת? לאן נראה לך שאתה הולך? נבלה כזו. תסגור את העיניים. שקט. תסתום את הפה". ברקע הצעקות נשמע קול של חבטה ובכי.

דינה מיקאנקוב הבינה שבנה ככל הנראה היה קורבן להתעללות כשראתה כתבה בכאן חדשות על הגן שלו. וסיפרה לכאן רשת ב: "הבן שלי היה לפני שנתיים בגן הזה והוא הפסיק לתקשר איתי מאז, לא יוצר איתי קשר עין. כשהכתבה התפרסמה אצלכם הבנתי מה קרה שם".

עד כה אספה המשטרה שישה סרטונים בהם תועדה לכאורה התעללות מצד אוסטרובסקי. מחקירת המשטרה עלו אירועי אלימות נוספים לכאורה של הגננת בגן קודם שבו עבדה. היא נעצרה לפני שבוע לאחר שהוריו של פעוט בן שנתיים התלוננו במשטרה שבנם חזר כמה פעמים מהגן כשעל גופו סימני חבלה. המשטרה החרימה את מצלמות האבטחה בגן ועצרה את הגננת שעובדת באותו הגן כבר 11 שנים. שלוש גננות נוספות נחקרו והורחקו מהגן ל-15 ימים.