טלגרם
צילום: pixabay

פרשת תמונות העירום בטלגרם: 50 חודשי מאסר בפועל נגזרו על עובד עיריית חיפה לשעבר

בית משפט השלום בחיפה גזר על רונן שיך גם פיצוי לנפגעות העבירה בסך כולל של יותר מחצי מיליון שקלים, שהורשע בריבוי עבירות לפי "חוק הסרטונים" • זהו העונש החמור ביותר שניתן בישראל בגין עבירות על פי "חוק הסרטונים"
אורלי אלקלעי
25 באפריל 2021
15:51

פרשת תמונות העירום בטלגרם: בית משפט השלום בחיפה גזר היום (ראשון) עונש של 50 חודשי מאסר בפועל על רונן שיך, עובד בעיריית חיפה לשעבר, שהורשע בריבוי עבירות לפי "חוק הסרטונים". בית המשפט גזר גם פיצוי לנפגעות העבירה בסך כולל של למעלה מחצי מיליון שקלים. שיך הורשע גם בפגיעה בפרטיות, פרסום שירותי זנות ומרמה והפרת אמונים.

לפי כתב האישום, הוא הורשע בגין הקמת, הפעלת וניהול קבוצות וערוצים באפליקציית טלגרם, ששימשו פלטפורמה להפצה של תמונות וסרטונים המכילים תוכן מיני מפורש של מאות נשים ונערות ישראליות, חלקן קטינות. בכתב האישום בו הורשע הנאשם ישנן 186 מתלוננות. הנאשם הפיץ תוכן מיני בו מופיעות המתלוננות לקהל של יותר ממאה אלף משתמשים בטלגרם. מדובר בעונש החמור ביותר שניתן בישראל בגין עבירות על פי "חוק הסרטונים".

במסגרת הטיעונים לעונש הגיעו חלק מהנפגעות לאולם בית המשפט ופירטו על הנזק שנגרם להן, ובין השאר, חשפו את ההתמודדות היום יומית הקשה עם החשיפה הכפויה, תחושת חוסר האונים וההטרדות הרבות ברשת ומחוצה לה. חלק מהנפגעות תיארו את הקשיים המלווים אותן ובין היתר, חרדות חברתיות, הטרדות מיניות ברשתות החברתיות, עזיבה של מסגרות, צורך בתמיכה נפשית מקצועית, נטילה של כדורים פסיכיאטריים, קושי ביציאה למרחב ציבורי, קושי ביצירה של קשרים זוגיים ובמתן אמון בבני המין השני ואף ניסיונות אובדניים.

אחת הנפגעות אף דיווחה על קושי תפקודי משמעותי ביציאה למרחב הציבורי עד כי לאחרונה עברה ניתוח פלסטי לשינוי תווי פניה, על מנת להימנע מזיהויה ברחוב.