יהודה ושומרון
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

משרד החוץ דוחה את טענות Human Rights Watch: "לארגון סדר יום אנטי-ישראלי"

במשרד דוחים את טענות הארגון שמצא בדוח חדש כי ישראל מבצעת פשעים נגד האנושות של אפרטהייד ורדיפה: "החלטתם שלא לבקש תגובה מרשות ישראלית כלשהי, היא אינדיקציה ברורה שמדובר בחוברת תעמולה, החסרה כל אמינות"
עמיחי שטיין
27 באפריל 2021
07:29

משרד החוץ דוחה את טענות ארגון Human Rights Watch שמצא בדוח חדש כי ישראל מבצעת פשעים נגד האנושות של אפרטהייד ורדיפה, כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. "ידוע כי לארגון סדר יום אנטי-ישראלי, המבקש במשך שנים לקדם חרמות נגד ישראל. החלטתם שלא לבקש תגובה מרשות ישראלית כלשהי, היא אינדיקציה ברורה שמדובר בחוברת תעמולה חסרת כל אמינות", נכתב בהודעת המשרד.

לדברי קנת' רות', מנכ"ל Human Rights Watch: "מהמחקר המפורט עולה כי הרשויות הישראליות כבר חצו את הסף וכיום הן מבצעות את הפשעים נגד האנושות של אפרטהייד ורדיפה". בדוח נטען כי "כדי לשמר בידיהן את השליטה, הרשויות הישראליות מפלות את הפלסטינים לרעה באופן שיטתי. הארגון קורא לבית הדין הפלילי הבין לאומי לחקור ולהעמיד לדין אנשים שנגדם קיימים חשדות מהימנים בדבר מעורבות בפשעים נגד האנושות של אפרטהייד ורדיפה". עוד קורא הארגון למדינות להתנות מכירת נשק וסיוע צבאי וביטחוני לישראל.

בדוח המתפרס על פני 213 עמודים נטען שלפי התבטאויות של גורמים ישראלים, ישראל "מראה כוונה לשמר את שליטת המתנחלים על הפלסטינים, באמצעות דיכוי שיטתי ומעשים בלתי אנושיים". בארגון ציטטו עדויות להפקעת קרקעות של פלסטינים, הריסת בתים וקשיים במתן אישורי בנייה. 

השר במשרד הביטחון לנושאים אסטרטגיים ואזרחיים מיכאל ביטון מסר בתגובה לדוח: "תמונת המציאות המעוותת שמציג ארגון Human Rights Watch היא חלק ממסע פוליטי ואובססיבי שמנהל הארגון נגד ישראל בשנים האחרונות".

ביטון הוסיף: "אני דוחה את טענותיהם בשאט נפש. אין בינן לבין האמת המשפטית, החברתית והמוסרית בישראל דבר או חצי דבר. מערכת המשפט הישראלית היא מהמוערכות ביותר בעולם הדמוקרטי. היא עצמאית, ואיתנה ופועלת ללא לאות כדי להגן על זכויות האזרח והפרט. מטרת הנייר השקרי הזה, לא קשורה בשום צורה לזכויות אדם, כי אם לניסיון מתמשך לחתור תחת זכות קיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי."