שלום חנוך

בחירות העורכים - כאן 88 | 27.4.2021

עדכון אחרון - 27.4.2021
מערכת כאן
28 באפריל 2021
13:58

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

שלום חנוך - הרצל לילינבלום

מה יכול להיות יותר טוב מאלבום חדש של שלום חנוך? אלבום חדש בהפתעה של שלום חנוך. ממש השבוע, ללא הודעה מוקדמת, האבא של הרוק הישראלי שחרר את אלבום הסולו ה-14 שלו (להוציא שיתופי פעולה למיניהם), “הרצל לילינבלום”. שיר הנושא מתוכו, שגם פותח אותו, בהפקה של חנוך, משה לוי, אלי מגן ותמיר מוסקט, מוכיח ששלום לא מתכנן לעצור בקרוב ושהמוזיקה שלו ממשיכה להתחדש ולעצב את נוף הרוק הישראלי.

נעם רותם - מה הסיבה שלך?

נעם רותם הוא כנראה אחד המוזיקאים הבודדים שיכולים לכתוב שיר אהבה שנפתח בשורות שנשמעות כאילו נלקחו ממאמר רפואי: "התינוק שיחיה עד גיל מאתיים כבר נולד. אולי אפשר גם להדפיס לי לב חדש, בתלת מימד".

בשיר החדש שלו - "מה הסיבה שלך", שהוא הסינגל השני מהאלבום החמישי במספר - "מעגל האור", מצליח רותם לשלב בין שיר אהבה נקי ופשוט לבת שלו, לבין תהיות קיומיות על מה שנשאר ומה שחולף בחיים שלנו. בליווי ארסנל מרשים של מוזיקאים שעבדו איתו על האלבום (ביניהם גבע אלון, ג'נגו, קרני פוסטל ועוד רבים וטובים) רותם ממשיך להוכיח שתהליך ההתבגרות, קשה ככל שיהיה, פועל לטובת היצירה שלו.

Royal Blood - Boilermaker

כשהמתופף של ארקטיק מאנקיז עלה לבמה בפסטיבל גלסטונברי ב-2013 עם חולצה של להקה שעוד לא הוציאה אפילו אלבום בכורה - אפשר היה לנחש שמשהו טוב מתבשל. ואכן, אחרי ש-Royal Blood כבר הוציאו את האלבום הראשון, קשה היה לעצור את הריצה שלהם קדימה. מהופעות לצד ארקטיק מאנקיז, איגי פופ, פו פייטרז ועוד על במות הפסטיבלים הגדולות בעולם, ועד לקבלת תואר ההרכב הטוב ביותר בטקס פרסי המוזיקה הבריטית לשנת 2015 שבו הם הוצגו על ידי ג'ימי פייג' - רויאל בלאד ביססו לעצמם מקום של כבוד על בימת הרוק העולמית. רגע לפני צאת אלבומם השלישי, הגיע הסינגל החדש: Boilermaker, שעל הפקתו אחראי ג'וש הומי (Queens Of The Stone Age, Eagles Of Death Metal). השיר, שקרוי על שם קוקטייל באותו שם, שזור לכל אורכו בעולם הדימויים האלכוהולי, בתוספת סקס אפיל שמגיע מהבס של הסולן והבסיסט מייק קר (Kerr), והתוצאה היא תענוג גדול לחובבי רוק בריטי.

Wolf Alice - Smile

להקת Wolf Alice בדרך לאלבום Blue Weekend שיראה אור ביוני. הסינגל הקודם מתוכו כבר נכנס לבחירות העורכים לפני מספר שבועות, ונשמע כמו שיר לא טיפוסי לסאונד האנרגטי של הלהקה. Smile, הסינגל החדש והשני הוא שיר רוק כבד עם נגיעות אינדסטריאל שחוזר לאנרגיה הגבוהה שלהם. “זה שיר על אנשים שמניחים עליך הנחות”, אמרה אלי רוסוול, סולנית הלהקה. היא גם הוסיפה שהשיר נכתב בכוונה לבצע אותו בלייב, עם אנרגיה של הופעה חיה, וזה ללא ספק נשמע ככה.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים