בני גנץ

גנץ: גם היום הציעו לי להיות ראשון ברוטציה עם נתניהו

יו"ר כחול לבן לא שלל ישיבה בממשלה כזו: "זה לא רלוונטי" • על מינויו לשר המשפטים: "שבע רצון מהתוצאה – לא מהתהליך" • לחבריו בגוש השינוי הוא אומר: "תבדקו בעצמכם אם יש עם מי לדבר ועל מה"
דוריה למפל
28 באפריל 2021
19:48
עודכן ב 20:38

יו"ר כחול לבן ושר המשפטים בני גנץ טען היום (רביעי) שההצעה שיהיה ראשון ברוטציה עם נתניהו עדיין על הפרק. בריאיון לדוריה למפל בחדשות הערב הוא אמר: "הייתה הצעה כזאת, שליחים הגיעו גם היום אבל בסופו של דבר אי אפשר לתת יותר אמון בנתניהו". עם זאת, גנץ לא שלל ישיבה בממשלת רוטציה כשראש הממשלה שני: "אני לא מתעסק עם עצמי, האופציה הזו לא רלוונטית כרגע". 

יו"ר כחול לבן התייחס לאישור מינויו לשר המשפטים לאחר סיבוב הפרסה של נתניהו, וציין: "מזימת אפריל הפכה מתרחיש להתרחשות – אני שבע רצון מהתוצאה, אני מאוד לא שבע רצון מהתהליך. אתמול היה ניסיון לפגוע בשלטון בחוק בישראל". על האתגר שבלבצע תפקיד כפול – שר הביטחון והמשפטים – הוסיף גנץ כי "אין ספק שבמצב שגרה עדיף שהתפקיד יהיה מופרד , אבל בזמן שיש ניסיונות לפגוע בשלטון החוק, אני כגורם הבכיר ביותר בכחול לבן אעשה הכול כדי להבטיח את היציבות".

יו"ר כחול לבן האשים את נתניהו בכישלון ממשלת הרוטציה ואמר כי "הממשלה הפריטטית היא אתגר – נתניהו הרס אותה באופן בו הוא מתנהל". גנץ הוסיף שהוא מקווה שניתן יהיה להגיע לממשלת שינוי ואמר לחברי הגוש: "תבדקו בעצמכם אם יש עם מי לדבר ועל מה".

עוד הוא הוסיף שבכוונתו להיות שר הביטחון גם הממשלה הבאה ואמר כי "אגיד בצניעות שאני חושב שטוב שאני שר הביטחון, זה נדרש. אני צריך להיות שר הביטחון ואני גם אהיה בממשלה הבאה". וברקע הירי לדרום בימים האחרונים גנץ שלח אזהרה לחמאס: "אם הירי ימשיך, נגיב בעוצמה".