מיכל סלה, ארכיון
צילום: באדיבות המשפחה

רצח מיכל סלה: פרטים חדשים מסיכומי התביעה

סלה כתבה שעות לפני הרצח כי מלול הפך לאדם שאינה רוצה להיות בקרבתו ושנוכחותו "מפחידה ומאיימת" • אמה של סלה העידה כי בתה סיפרה שמלול איים שיתאבד אם תעזוב אותו • אחותה של סלה, לילי בן עמי, בתום הדיון: "קשה מאוד לשמוע את העובדה שכשמיכל נרצחה היא סבלה והייתה בהכרה"
ורד פלמן
03 במאי 2021
13:13

הבוקר (שני) נערך בבית המשפט המחוזי בירושלים דיון סיכומי התביעה במשפטו של אלירן מלול, הנאשם ברצח רעייתו מיכל סלה. עו"ד שגיא אופיר מפרקליטות מחוז ירושלים הציג בדיון כיצד עולה מהעדויות והראיות כי מדובר ברצח ולא בהתאבדות או בתקיפה של סלה את אלירן מלול, כפי שטען הנאשם.

מפרטים חדשים שנחשפו בדיון עולה כי היומן של סלה משקף עימות שהחל בינה לבין מלול על רקע לא ברור. בנוסף, שעות לפני הרצח כתבה סלה כי מלול הפך לאדם שאינה רוצה להיות בקרבתו ושנוכחותו "מפחידה ומאיימת... שיתרחק ממני הכי רחוק בעולם". עוד נמסר כי אמה של סלה מסרה בעדותה כי בתה סיפרה לה שמלול איים שיתאבד אם תעזוב אותו.

בתום הדיון ביקשה התביעה להרשיע את מלול ברצח בנסיבות חמורות באכזריות מיוחדת: "הבחירה להפעיל נגד סלה צורות שונות של אלימות והעובדה שנאבקה על חייה פרק זמן ממושך כשהתוקף נחוש להביא למותה, הן כשלעצמן נסיבות מחמירות", נאמר בדיון.

אחותה של סלה, לילי בן עמי, סיפרה לכאן חדשות על הקושי בהשתתפות המשפחה בדיון. "היה קשה מאוד לשמוע את התובע מתאר את העובדה שמיכל נרצחה וסבלה והייתה בהכרה. הוא גם הכה אותה, גם חנק אותה וגם דקר אותה - ובכל אותה העת הבת שלה הייתה שם", אמר בן עמי. "אסור שישתחרר, כי הוא ייפגע בקורבנות נוספים", הוסיפה.