מבקר המדינה במירון

האסון במירון: היועמ"ש ישקול הנחיות שיאפשרו חקירה כוללת

מנדלבליט צפוי לשקול את המהלך אם לא תוקם בקרוב ועדת חקירה או תחל בדיקה של ממש. אחת האפשרויות: הקמת צוות חקירה מיוחד ומשולב
תמר אלמוג
04 במאי 2021
08:39
עודכן ב 11:21

חקירת האסון במירון: אם לא תוקם ועדת חקירה או תחל בדיקה של ממש בקרוב, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי לשקול הנחיות שיאפשרו חקירה כוללת וממשית. כך פורסם הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב. אחת האפשרויות יכולה להיות צוות חקירה מיוחד ומשולב.

במקביל, מפקד מחוז צפון במשטרה, ניצב שמעון לביא, פרסם היום סרטון בו הודה על התמיכה שקיבל משוטרי משטרת ישראל. "ברגעים הללו אתה לומד על ערך הרעות. משטרת ישראל זו משפחה אחת גדולה. באופן אישי אתה למד גם על עצמך ומאיזה חומר אתה עשוי. אני חזק מאוד, אני נחוש, אני גאה מאוד בשוטרים שלי. אני רוצה לומר לכם תודה על הכל ולהצדיע לכם", אמר ניצב לביא.

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, צפוי להגיע הבוקר לביקור במתחם במירון עם תחילת הבדיקה. גם המשטרה ומח"ש ממשיכות בבדיקות, כאשר מח"ש אספה את החומרים ממצלמות האבטחה באזור. אלא שהחשש הוא שמרוב גופים בודקים וחוקרים לא רואים את החקירה. 


בצמרת המשטרה מתנגדים להטלת חקירת אסון מירון על להב 433 ומח"ש שמנהלות כרגע את הבדיקה. זה הרקע לדברים שאמר אתמול המפכ"ל - לראשונה מול מצלמות מאז האסון: "לא אתן למשטרה להיות השעיר לעזאזל על התנהלות לקויה של מספר רב של גורמים".

עד האסון הבא: כשדוח המבקר מתנגש בלחץ פוליטי ובמאבקי כוחות | האזינו ל"עוד יום"

הבדיקה במח"ש מתקדמת באיטיות וכמו שלשום, טרם התקבלו החלטות על זימון קצינים ושוטרים לעדות. במח"ש ובלהב ממתינים להחלטות היועמ"ש שעלולות להתעכב בשל העובדה שגנץ מבקש להעלות לממשלה החלטה על ועדת חקירה ממלכתית.

מבקר המדינה הוא מטף הכיבוי של חקירת האסון במירון | דעה

בלעדי: הפרוטוקולים של אישור ההילולה במירון נחשפים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר אתמול בישיבת אבל מיוחדת במליאת הכנסת כי בתום ימי האבל "נבחן בצורה מעמיקה ואחראית את כלל הנושאים הקשורים בהתכנסות בהווה ובעבר. מעל הכול נבחן את השינויים ההנדסיים הנדרשים בהר ונפיק את מלוא הלקחים". שר הפנים אריה דרעי אמר בישיבה כי האסון הוא גזירת שמיים, אך זה לא פוטר מחקירה מקיפה ויסודית. הוא ציין שהגיע הזמן לטיפול מהשורש לגבי המתחם במירון, כולל תשתיות ראויות. "אתמוך בכל פעולה כזו ומרבית הציבור החרדי יברך על כך", אמר. הוא סיים כשציין "לצערי שמעתי שיש כאלו שהחליטו להאשים את הקורבנות על כך שעלו להר ואותי על כך שפעלנו למען ההילולה".