אחותו של איציק סעידיאן: "הרגשתי שאחי נשרף מחדש"

לאה סעידיאן זעקה בכאן רשת ב על אי אישור הרפורמה בטיפול בנכי צה"ל: "מרגישים שהמדינה פשוט בוגדת בנו" • היא סיפרה על החיים לצד אח הלום קרב: "תמיד להרגיש, וגם עכשיו, שלא עשיתי מספיק" • זיו שילון: "אם לא יהיה פתרון, אני חושש שמקרה איציק סעידיאן לא יהיה מקרה בודד"
סדר יום
04 במאי 2021
11:01

לאה, אחותו של איציק סעידיאן – נכה צה"ל שהצית עצמו מול אגף השיקום של משרד הביטחון, התייחסה הבוקר (שלישי) לאי קידום הרפורמה בטיפול בנכי צה"ל. בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב  היא זעקה כי "הרגשתי שאחי נשרף מחדש. מרגישים שהמדינה פשוט בוגדת בנו, אני מזועזעת. פשוט לא מאמינה שהמדינה שיודעת לשלוח את הלוחמים שלה למלחמה, לא יודעת להגן עליה חזרה. אני מתביישת". 

האזינו לריאיון עם לאה סעידיאן

היא סיפרה על החיים לצד אח הלום קרב, ואמרה: "זה להקפיץ אותך פעם-פעמיים בשבוע באמצע העבודה או הילדים. להיות כל הזמן בחששות. תמיד להרגיש, וגם עכשיו, שלא עשיתי מספיק. שהייתי צריכה לשרוף את עצמי במקומו". לאה קראה לציבור להגיע מחר להפגנה מול הכנסת, כדי למחות נגד אי יישום הרפורמה. 


מוקדם יותר היא פרסמה פוסט בפייסבוק בו קראה למחאה מחר מול הכנסת בשל אי קידום הרפורמה. היא כתבה: "הממשלה בגדה אחי ושרפה אותו מחדש. אני מתחננת מכולם תבואו ותשתתפו. אחי כבר שרף את עצמו, אל תתנו שיהיו לנו עוד קורבנות. בואו לצעוק את זעקתם של אחינו שבזכותם יש לנו מדינה".

זיו שילון, אחד ממובילי צוות הרפורמה באגף השיקום במשרד הביטחון, התייחס הבוקר (שלישי) לעיכוב באישור הרפורמה בטיפול בנכי צה"ל. בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב אמר שילון כי "ההבטחות אמורות להיות מגובות בצבע תקציבי. אני אמור לדעת שאין תקציב למרות שהובטח? לא. אם לא יהיה פתרון, אני חושש שמקרה איציק סעידיאן לא יהיה מקרה בודד". 

האזינו לריאיון עם זיו שילון

 

שילון הוסיף: "אנחנו מבקשים 300 מיליון שקלים כדי להתניע את הרפורמה. באופן מודע, אם הדבר הזה לא ייפתר עד יום רביעי, אנחנו נראה אנדרלמוסיה ברחובות. זה הדבר האחרון שאני רוצה". 

השר במשרד הביטחון מיכאל ביטון התייחס גם הוא לרפורמה שהוביל ואמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" כי "כדי לעשות רפורמה בהיקף של מיליארד שקל צריך את האוצר והממשלה. רה"מ התחייב שהוא מעביר את הרפורמה בתוך שבועיים, והזמן עבר. הנחנו הצעת מחליטים מפורטת, מצפים שזה יגיע בימים הקרובים לממשלה. יש פה שעת רצון וחובה מוסרית". 

הרפורמה בתחום הטיפול בנכי צה"ל ומערכת הביטחון לא תיושם לפי שעה, משום שהמהלך מחייב להקצות 350 מיליון שקלים. מדובר בצעד המצריך את אישור משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה. שר הביטחון בני גנץ הודיע שהעביר את הצעת ההחלטה למזכירות הממשלה וקרא לראש הממשלה נתניהו ולשר האוצר כ"ץ לעמוד בסיכומים שגובשו עם ארגון נכי צה"ל ולהביא את הרפורמה לדיון בממשלה.