רכבת ישראל
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

רכבת ישראל רכשה קרונות לא מתאימים בעסקת ענק

הקרונות, שנמוכים מרוב הרציפים, אמורים לשמש את הרכבת ב-20 השנים הבאות. העסקה נחתמה ב-2014 והיקפה 3.8 מיליארד שקלים. שרת התחבורה רגב הנחתה להקים צוות לבדיקה דחופה. מרכבת ישראל נמסר: "תקן זה, ובכלל זה הבדלי הגבהים הרשומים בו, אושרו על ידי חברת הבקרה של משרד התחבורה"
שרון עידן
04 במאי 2021
14:35

רכבת ישראל רכשה קרונות חדישים בעסקת ענק, שאמורים לשמש את הרכבת ב-20 השנים הבאות. הרכש, שנחתם בשנת 2014, התבצע בהיקף של כ-3.8 מיליארד שקלים, אך הקרונות שנרכשו נמוכים ב-20 ס"מ מרוב הרציפים הפעילים בתחנות. שרת התחבורה מירי רגב הנחתה אתמול (שני) להקים צוות לבדיקה דחופה בנושא. מנכ"ל משרד התחבורה עופר מלכה נזף בבכירי חברת רכבת ישראל: "תמוה בעיניי מדוע מידע כה רגיש נעדר מהנהלת משרד התחבורה".

מדובר על קרונות חשמליים של חברת סימנס, שייכנסו לשירות בתוך ארבעה חודשים והם מותאמים לתקן האירופי. פער הגבהים ייצור לנוסעים מדרגה בכניסה וביציאה. שרת התחבורה מינתה את מנכ"ל משרדה לבדוק בתוך שבועיים כיצד התקבלה ההחלטה ומי קיבלו אותה.

"הערב הובא לידיעתי מידע מדאיג ומטריד לפיו הקרונות החדשים מסוג דאבל דק סימנס, שנרכשו בעלות של מאות מיליוני שקלים לרכבת ישראל אינם תואמים את גובה משטח העלאת הנוסעים. פער גבהים משמעותי בין רצפת הקרונות החדשים שנרכשו עוד בשנת 2016 למבני הרכבת שנבנו בשנים האחרונות מסכן את הנוסעים ולמעשה אינו מאפשר ירידה מהקרונות בשל פערי הגבהים", כתב המנכ"ל מלכה למנכ"ל חברת רכבת ישראל, מיכה מייקסנר, וליו״ר דירקטוריון החברה, משה שמעוני.

מרכבת ישראל נמסר: "הרכבת פועלת בהתאם לתקן האירופי לרכבות TSI PRM, ובכלל זה תקן המגדיר מרחק וגובה מירביים בין הקרונות לרציפים. תקן זה, ובכלל זה הבדלי הגבהים הרשומים בו, אושרו על ידי חברת הבקרה של משרד התחבורה, המאשרת בזמן אמת את כלל פעילות רכבת ישראל, ובכלל זה הצטיידות ברכבות.

 "על אף שהקרונועים עומדים בתקנים המחייבים, ולמען מתן שירות מיטבי לכלל הנוסעים, הנחה מנכ״ל הרכבת (שנכנס לתפקידו כשלוש שנים לאחר הזמנת הרכבות) כבר לפני מספר חודשים את אנשי המקצוע למצוא פתרונות טכניים לצמצום הפרשי הגובה ושיפור השירות וזאת על אף עמידה בתקן האירופי.

"סוגיית גבהי הרציפים מעסיקה את מרבית חברות הרכבות בעולם, ובישראל סוגיה זו מתחדדת שכן רכבת ישראל מפעילה כ-70 תחנות אשר נבנו בעשורים שונים ובגבהים שונים, חלקן עוד בתקופת המנדט הבריטי. בנוסף בשל שנים של תקצוב חסר שהביאו למחסור בצי נייד, מופעלים היום סוגי רכבות רבות, חלקן מיושנות, על מנת לעמוד בביקוש הגובר לשירות רכבתי. רכבת ישראל תמשיך לעשות הכל לטובת שיפור השירות לטובת ציבור הנוסעים".