זוהר ושאשא ביטון, ארכיון
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

מיקי זוהר שינה גישה? רק עד שיפעת שאשא ביטון נכנסת לחדר

היריבות בין יו"ר הקואליציה בכנסת הקודמת למי שעמדה בראשות ועדת הקורונה לא שככה. זוהר פנה לחברת הכנסת מתקווה חדשה במליאה: "את צריכה לומר תודה, בלעדיי לא היו יודעים מי את. אם לא הייתי עושה את אותו אירוע בתוך הוועדה לא היו יודעים מי את"
מיכאל שמש
05 במאי 2021
14:17

דמדומי הכנסת ה-24 מנפקים רגעים קטנים של אחווה טבולה בארס: יו"ר סיעת הליכוד מיקי זוהר הכריז בחודש אוקטובר קבל עם ועדה שהוא הולך לשנות גישה ולנקוט בשיח מכבד יותר. "עשיתי דברים שלא היו צריכים להיעשות", אמר אז הח"כ בישיבת סיעת הליכוד. היום (רביעי) נאם ח"כ זוהר במליאה והראה שניתן לשדר ארסיות גם במעטה של מתק שפתיים.

המטרה לחציו של זוהר הייתה יריבתו המרה מימי ועדת הקורונה, ח"כ יפעת שאשא ביטון, שהספיקה בתקופה זו גם לעבור למפלגה החדשה של גדעון סער. בדיון המליאה פנה אליה זוהר ואמר: "חשבתי שאת מתכוונת לומר לי תודה, אני בניתי לך את הקריירה הפוליטית. אם אני לא הייתי עושה את אותו אירוע בתוך הוועדה אני לא יודע אם היו יודעים מי את". 

האירוע בתוך הוועדה היה מאבקו המתמשך של יו"ר הקואליציה זוהר בימיה הקצרים של הכנסת ה-23 נגד יפעת שאשא ביטון - יו"ר ועדת הקורונה בזמנו, העצמאית מדי לטעמו. זוהר ניסה להביא לפיטוריה של שאשא ביטון, וזה כשזה לא צלח - פעל לריקון ועדת הקורונה מסמכויותיה. בהמשך, כששאשא ביטון הכריזה על הצטרפות לסער, פעל זוהר כדי להכריז עליה כפורשת מסיעת הליכוד

ועדת הקורונה כבר אינה פקטור, אבל המרירות של זוהר כלפי שאשא ביטון עוד קיימת. "אז אם לא אמרת תודה, לפחות תגידי סליחה לגדעון סער ששרפת לו עשרה מנדטים תוך כמה חודשים מרגע שחברתם. אז תודה לי לא אמרת, סליחה לגדעון סער לא אמרת, אבל לתקוף אותי אישית פה על הדוכן כן בחרת", אמר לה זוהר היום במליאה.