קטטה בשייח' ג'ראח 6.5.2021

"היזהרו לא לירות בשוטרים": תושבים יהודים שהותקפו במהומות בשייח' ג'ראח שלפו אקדחים וירו

כסאות התעופפו באוויר, אבנים הושלכו וגז פלפל רוסס - גם הערב, צעירים יהודים וערבים פתחו בקטטה סביב סוגיית פינוי המשפחות הפלסטיניות מהשכונה • 15 נעצרו, המשטרה משתמשת בבואש לפיזור ההתקהלות • מכונית עלתה באש ליד בית של יהודים, נחקר חשד שהוצתה
ורד פלמן
06 במאי 2021
22:50
עודכן ב 01:53

המחאה על פינוי משפחות פלסטיניות משכונת שייח' ג'ראח: עימותים אלימים התפתחו הערב (חמישי) בין יהודים לערבים בשכונה שבמזרח ירושלים. תושבים יהודים שהותקפו במהומות שלפו אקדחים, סמוך לרכב שעלה באש וירו כמה יריות למטרות לא מזוהות. המשטרה חוקרת אם הרכב הוצת. 

מוקדם יותר השליכו צעירים אבנים וכסאות זה על זה, וריססו גז פלפל. המשטרה עצרה עד כה 15 חשודים בגין הפרת סדר ותקיפת שוטרים, ומשתמשת בבואש לפיזור ההתקהלות. גבר ערבי נפצע קל לאחר שהותקף ברחוב שומרי אמונים בשכונת בית ישראל, הסמוכה לשייח' ג'ראח. 

ח"כ איתמר בן גביר הקים לשכה בשכונת שמעון הצדיק הסמוכה, כדי לוודא שהמשטרה תתחיל לטפל במתפרעים הערבים, כלשונו. במקום הוצב אוהל עם שלט ועליו שמו של בן גביר, אך תושבים ערבים פירקו את האוהל. שוטרים במקום יצרו קו חציצה בין חבר הכנסת בן גביר ויו"ר להב"ה בנצי גופשטיין לבין התושבים הערבים.

זמן קצר קודם לכן, המשטרה פיזרה התקהלות בציר המרכזי של שייח ג'ראח-דרך שכם הסמוך למקום העימותים, ומנעה מכל מי שלא מתגורר ברחוב שבו העימותים מלהגיע למקום.

במערכת הביטחון הוחלט מוקדם יותר היום להגביר את הכוננות והדריכות מחשש להסלמה בגזרות השונות. גורם צבאי אמר לכאן חדשות כי ההחלטה התקבלה על רקע סיום הרמדאן, יום ירושלים שיחול בשבוע הבא ובו גם מצעד הדגלים, וכן הפיגוע בצומת תפוח ומעצר המחבל. אירועים אלה מתווספים לדיון בבית המשפט העליון סביב סוגיית שייח' ג’ראח והאיומים של בכיר חמאס, מוחמד דיף.