ארכיון

חזירי הבר הגיעו לחדרה? "מקרה נקודתי"

מנהל מרחב שרון ברשות הטבע והגנים רועי שטראוס מרגיע מפני חשש תושבי העיר מחדירת חיית הבר למרחב. בריאיון לכאן רשת ב, סיפר שטראוס על הדרכים לצמצם סיכוי להתקלות עם היונק
שרון ואורי
07 במאי 2021
13:14

חדרה נערכת לפלישת חזירי הבר: בעיריית חדרה קיימו היערכות לגבי אפשרות של כניסת חזירי בר למרחב העירוני, זאת לאחר שתושבי העיר ראו ותיעדו חזירים בשטח פתוח ליד שכונה חדשה בעיר. מנהל מרחב שרון ברשות הטבע והגנים, רועי שטראוס, התראיין שלשום (רביעי) לשרון וכסלר ואורי לוי בכאן רשת ב והרגיע: זה מקרה נקודתי, וחדרה לא הולכת להידמות לחיפה בקרוב. 

האזינו לריאיון מכאן רשת ב

בהערכת המצב בעירייה חזרו שטראוס ועמיתיו מרשות הטבע והגנים אחרי כמה עקרונות המצמצמים את הסיכוי להיתקלות עם חזירי בר בשטח העיר. לפי שטראוס, יש צורך במניעת השארת הררי אשפה באתרי טבע ופארקים, בהטמנת הזבל וסגירת פחים ביישובים ובעיקר - הפסקת האכלת חתולי רחוב בצורה בלתי מבוקרת. "זה מוקד המשיכה כמעט מספר אחד לחיות בר", אמר בריאיון. 

אולם גם אם נתקלים בחזיר בר, יש לזכור שרובם המוחלט של המפגשים מסתיימים בלא שום נזק או התנהגות תוקפנית. "חזירים בדרך כלל בורחים מבני אדם", אמר שטראוס. והמליץ במקרה של היתקלות להמתין לעזיבת החיה או להתרחק מהמקום.