בניין עיריית ירושלים
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

שלמונים בסך 2.5 מיליון שקל: כתב אישום בפרשת סחיטת הבכיר בעיריית ירושלים

כתב האישום שהוגש נגד זוג צעירים מירושלים מציג את פרטי פרשת הסחיטה: קבעו מפגש עם הבכיר דרך גריינדר, תוך שימוש בפרופיל מזוייף, צילמו אותו בעירום לצד קטין וסחטו ממנו סכומי כסף שהגיעו עד ל-2.5 מיליון שקלים
ורד פלמן
09 במאי 2021
14:14

סחיטה של 2.5 מיליון שקלים מבכיר בעיריית ירושלים: כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד בני זוג בשנות ה-30 לחייהם מירושלים ומעלה אדומים באשמת סחיטה באיומים והתחזות. התלונה נגדם הגיעה מבכיר בעיריית ירושלים, שלפי כתב האישום נסחט על ידי השניים על רקע מפגש מיני שניסה לקיים עם גבר אחר.

על פי כתב האישום, הנאשם הפעיל פרופיל פיקטיבי באפליקציית הכרויות הלהט"בים גריינדר, באמצעותה יזם מפגשים עם גברים תמורת תשלום, לקח את הכסף וברח. כשזיהה שגבר איתו הוא מתכתב הינו בכיר בעיריית ירושלים, ארגן פעולת עוקץ נרחבת יותר.

המתלונן הגיע לפגישה, פגש את הנאשם ומסר לו את התשלום. הנאשם הפנה את המתלונן לדירה, שם המתין קטין שתודרך לשתף פעולה עם העוקץ. המתלונן נכנס לדירה המצולמת, שם הקטין הורה לו להתפשט, בזמן שהקטין הלך להתקלח.

לאחר מכן הוא יצא מהמקלחת ואמר שאינו מעוניין במפגש והמתלונן עזב את הדירה. על פי כתב האישום, כעבור מספר דקות התקשר הנאשם למתלונן ואמר לו שהמפגש צולם, וכך גם ההתכתבויות באפליקציית גריינדר. הוא איים על המתלונן שיפיץ את הסרטון והתמונות לכל עובדי העירייה ולמשפחתו ושאם יפנה למשטרה הוא ידע מכך ויפיץ את המידע שברשותו.

הנאשמים המשיכו לסחוט מהמתלונן באיומים סכומי כסף גדולים תחת האיום של הפצת הסרטון והתמונות והנאשם נהג להעביר לנאשמת את הכספים לשימוש. באחד המקרים, פנה הנאשם למתלונן ודרש 550 אלף שקלים. המתלונן אמר לנאשם שאין לו כסף, והנאשם השיב "החיים שלך יותר חשובים מכסף", וזאת כדי להפחידו. הוא איים על המתלונן שיטמין לבנת חבלה ברכבו, ו"יעיף" אותו באוויר יחד עם הרכב.כתוצאה מכך העביר לו המתלונן את הכסף. מחודש יולי 2019 ועד יום היום העביר המתלונן לנאשמים, כתוצאה מאיומיו של הנאשם כמתואר לעיל, סכום כולל של 2,450,000 שקלים