ההילולה בהר מירון
צילום: דוד כהן, פלאש 90

האסון במירון: מנהל ויועץ בטיחות עוכבו לחקירה

לראשונה מאז האסון גורמים שהיו מעורבים בתכנון ההילולה נחקרו בלהב 433
משה שטיינמץ
10 במאי 2021
07:29

לראשונה מאז האסון במירון עוכבו הבוקר (שני) לחקירה גורמים שהיו מעורבים בתכנון ההילולה – מנהל ויועץ בטיחות במירון. זאת כפי שפורסם בכאן חדשות כי אנשי הבטיחות הם הראשונים שצפויים להיחקר בפרשה. 

ביום שישי הגיב המפכ"ל יעקב שבתאי לאסון בריאיון לירון דקל בתוכנית "השבוע". הוא הבהיר כי בשום שלב לא ראה סיבה להתפטר והדגיש: "במקרה הספציפי יש פה נושא שצריך להיבדק על ידי גורמים חיצוניים. אני שלם עם עצמי שעשיתי את כל מה שרק ואפשר בכלים שהיו לרשותי כדי לעשות את הטוב ביותר. אם יימצא גורם ממלכתי ניטרלי שיבדוק מי אשם – פתוח לקבל את ההחלטה שתהיה". 

שבתאי הוסיף שוועדת חקירה ממלכתית תהיה מקובלת עליו והבהיר: "באירוע רגיל יש גורם אחד שאתה מדבר איתו. באירוע כזה אף אחד לא רוצה לקחת אחריות. המשטרה נשאבה לוואקום הזה ותכללה את האירוע. אין לי את הכלים לבדוק אם המהנדס צודק או לא. משטרת ישראל מתכללת את כל הגורמים, אבל כל אחד בתחום אחריותו". 

עד האסון הבא: כשדוח המבקר מתנגש בלחץ פוליטי ובמאבקי כוחות | האזינו לפרק ב"עוד יום"

ביום חמישי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה על הקמת צוות חקירה משותף למשטרה ולמחלקה לחקירות שוטרים לבדיקת האסון במירון. בתום התייעצויות מנדלבליט החליט על מתווה שבמסגרתו יעבדו במשותף הצוותים, תוך הקפדה על גבולות בכמה היבטים שיאפשרו לכל גוף לשמור על עצמאות. כך למשל, רק חוקרי מח"ש יגבו הודעה משוטרים, והצוות המשטרתי לא ייחשף לשאלת חקירת שוטר כחשוד.