נפתלי בנט ויאיר לפיד
צילום: תומר נויברג, יונתן זינדל, פלאש 90

המו"מ הקואליציוני בין בנט ללפיד התחדש הבוקר

בצל המתיחות הביטחונית הצוותים ימשיכו במגעים להקמת הממשלה, אחרי שהמו"מ הופסק אתמול
מיכאל שמש
11 במאי 2021
10:25

המשא ומתן הקואליציוני בין יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ליו"ר ימינה נפתלי בנט התחדש הבוקר (שלישי) בכפר המכבייה. זאת לאחר שהם הוקפאו בעקבות ההסלמה בדרום והאירועים האלימים בירושלים. 

רע"ם הודיעה על הקפאת המגעים עם בנט ולפיד עד לרגיעה במהומות בירושלים. בכיר ברע"ם אמר לכאן חדשות כי אינם יודעים אם יוכלו לשוב למשא ומתן לפני תום המנדט של לפיד, וכי הדבר תלוי בהיקף ההסלמה. סיכום היממה הפוליטית בצל ההסלמה הביטחונית.

לפיד אמר אתמול בישיבת סיעתו "אני קורא לראשי המפלגות - הפערים לא גדולים. מי שימנע את הקמתה של הממשלה רק בגלל שהתעקש על עוד משרד, אזרחי ישראל לא יסלחו לו". הוא הבהיר בישיבה שמפלגתו לא תוותר על תפקיד יו"ר הכנסת בקואליציה הבאה. על הצעות החוק של קידום ההתיישבות הצעירה ופסקת ההתגברות, שיעלו היום להצבעה בקריאה טרומית, הוא הוסיף: "אלו הטרלות שעולות דקה לפני השבעת ממשלה אז לא אתייחס לזה ברצינות". 

סוף עידן נתניהו? האזינו לפרק ב"עוד יום"

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ הבהיר אתמול בישיבת סיעתו שהמגעים להקמת ממשלה עדיין לא נגמרו: "יש עוד קשיים. אני אומר לכל המעורבים במגעים - חייבים לחתור כמה שאפשר לאיזון". הורוביץ הוסיף שמפלגתו מתכוונת להתעקש על קבלת תפקידים ועל קידום סוגיות בחקיקה.