פרל צ'ארלס. צילום: יח"צ, Dana Trippe
פרל צ'ארלס. צילום: יח"צ, Dana Trippe

בחירות העורכים - כאן 88 | 11.5.2021

עדכון אחרון - 11.5.2021
מערכת כאן
12 במאי 2021
12:59

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

iogi - oh yes

האלבום האחרון של יוגי - Everything's worth it, ממשיך להוכיח את עצמו כאחת הפנינים ביצירה המקומית של השנה האחרונה. אחרי שקיבלנו את הקטע הFאנקי וספוג הסקס אפיל you/me/everyone, מגיע תורו של השיר oh yes - שיר מלא אנרגיה, אור ונחמה וריף הגיטרה המתגלגל יגרום גם לעצובים ביותר בינינו לחייך. בצניעות ובקו מוזיקלי עקבי ומלוטש, יוגי הוא מוזיקאי שלוקח דברים בפרופורציה וזה מורגש גם בשיר החדש.

רועי דורון וג'ימבו ג'יי - מקום שני

הרגשת ה-״מקום השני״ היא משהו שלרובנו יצא לחוות לפחות פעם בחיים ורועי דורון גייס את ג׳ימבו ג׳יי לשיר חדש שמנסח נפלא את התחושה הזו. לא משנה בגין איזה קריטריון נדחיתם לטובת מישהו אחר (הוא תמיד ״קצת יותר …״, כמו שרועי שר בפזמון), אהבה נכזבת מהסוג הזה היא תמיד חמוצה ״כמו חלב!״. לפעמים זה אף מרגיש כאילו הפסדתם בתחרות מטופשת, ממש כמו בקליפ המשעשע לשיר. את הנושא הכואב ג׳ימבו ג׳יי (שגם כתב וביים את הקליפ) בא ״לעדן״ בראפ ציני כהרגלו. אם אתם מרגישים ״מקום שני״ כרגע, שימו פליי ותנו לרועי וג׳ימבו ג׳יי להעלות לכם חיוך על השפתיים.

Lord Huron – Long Lost

להקת Lord Huron חייבת את הפרסום העולמי שלה לסדרה המצליחה של נטפליקס "13 סיבות" (כן אנחנו יודעים רק העונה הראשונה טובה). השיר The Night We Met שמופיע בסדרה הפך ללהיט בינלאומי עם יותר מ-735 מיליון האזנות בשירותי הסטרימינג. בעוד כשבועיים הם ישיקו את אלבומם הרביעי Long Lost. הסינגל החדש, שיר הנושא של האלבום, הוא מחווה ליופי של הטבע ויכולת הריפוי שלו.

Pearl Charles - Imposter

המוזיקאית האמריקאית פרל צ'ארלס יוצרת קאנטרי-פופ-קוסמי עדין ומחויך עם שורשים עמוקים שנטועים בשנות השבעים. אבל מתחת לפני השטח מסתתר גם הצד האפל. לדבריה, הסינגל Imposter עוסק בחיפוש זהות ובמאבק ב-"תסמונת המתחזה" – ההרגשה שכל ההישגים והכישורים שלך הם הונאה והחרדה מכך שבקרוב יגלו את התרמית והזיוף. הקליפ של השיר ממחיש את הרעיון כשצ'ארלס מגלמת שלוש דמויות של קאובויז המייצגות את האיד, האגו והסופר-אגו. צ'ארלס כתבה את Imposter אחרי סשן של פטריות הזיה באי ננטקט סמוך למסצ'וסטס והיא מצטטת כאן את להקת הגרייטפול דד בביטוי Steal Your Face וברעיון הקלאסי של לא להביט במראה בזמן שאתה על חומרים פסיכדליים.  


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים