החשודים בירי בלוד
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

נדחתה הבקשה לשחרור המעורבים באירוע הירי בלוד

ארבעת החשודים במעורבות באירוע הירי במוסא חסונה יישארו במעצר • עשרות הפגינו מחוץ לבית המשפט. חברי כנסת מימינה ומהליכוד הגיעו לדיון
הדס גרינברג
12 במאי 2021
15:52

בבית המשפט המחוזי בלוד דחה היום (רביעי) את הבקשה לשחרור העצורים החשודים במעורבות באירוע הירי בו נהרג תושב לוד מוסא חסונה בן ה-25, במסגרת ההתפרעויות בעיר שלשום. מאז הירי, עצרה המשטרה ארבעה חשודים במעורבות באירוע. מחוץ לדיון מתקיימת הפגנה בהשתתפות פעילי ימין, בעוד גם פוליטיקאים מהצד הימני, ביניהם ח"כ מתן כהנא מימינה וח"כ שלמה קרעי מהליכוד, הגיעו לדיון. 

במהלך הדיון טענה המשטרה כי חקירת החשודים בתחילת הדרך וכי היא מורכבת ורגישה. מהצד השני, טען עו"ד עדי קידר המייצג את החשודים כי הם ניסו להגן על עצמם בעקבות ההתפרעויות הקשות שאירעו בעיר באותו לילה והמשיכו גם אמש. את ההחלטה להשאיר את החשודים במעצר נימקה השופטת בכך שישנו חשד סביר של מעצר ראשוני לצורך חקירה וכי נכון להרגע בית המשפט אינו יכול לקבוע עדיין האם הירי בוצע לצורך הגנה עצמית. 

הגפרור שהדליק את האש |האזינו לעוד יום

השופטת אמרה בסיכום הדיון: "לא ניתן לזלזל כלל בתחושות הציבור ובכלל זאת בתחושות המשיבים ומשפחותיהם בדבר סכנה ממשית לאור האירועים. עם זאת, השאלה אינה בדבר התחושות הקשות של הציבור, אלא בשאלה אם מתקיימים תנאים למעצרם. בצדק קבע בית משםפט שלום כי יש חשד סביר של מעצר ראשוני לצורך חקירה. עיינתי גם אני בסרטון המבסס את החשד. הם מודים כי ירו במסגרת האירוע אלא שענו כי הירי נערך לצורך הגנה עצמית והחשש הכבד. כידוע אין בידי בית משפט לקבוע את ההגנה העצמית בשלב זה".

תקרית הירי אירעה במהלך ההתפרעויות האלימות של תושבי לוד שאירעו שלשום בשכונת רמת אשכול בעיר. במהלך האירועים האלימים, יידו צעירים ערבים אבנים והציתו מבנים ורכבים, ביניהם גם המכינה הקדם צבאית בעיר. במהלך ההתפרעויות נפתחה אש לעבר חסונה, שנפצע קשה ולאחר מכן נקבע מותו בבית החולים.