יירוטים בשמי שוהם, ליד נתב"ג

בשל המצב הביטחוני: כלל הנחיתות בנתב"ג בוטלו עד להודעה חדשה

ברשות שדות התעופה החליטו להפנות את כל המטוסים בטיסות בין-לאומיות לנמל התעופה רמון • חברות התעופה דלתא, לופטהנזה ואוסטריאן איירליינס ביטלו את טיסותיהן מישראל ואליה • ההחלטה צפויה לגרום לביטולים של טיסות בין-לאומיות נוספות
שרון עידן
13 במאי 2021
08:05
עודכן ב 09:35

בשל המצב הביטחוני יבוטלו עד להודעה חדשה כל הנחיתות בנמל התעופה בן גוריון. ברשות שדות התעופה החליטו הבוקר (חמישי) להפנות את כל המטוסים בטיסות בין-לאומיות לנמל התעופה רמון. ההמראות צפויות להמשיך כרגיל מנמל התעופה בן גוריון. הטיסות הפנים ארציות ימשכו ללא שינוי לעת עתה.

חברות התעופה לופטהנזה ואוסטריאן איירליינס ביטלו את טיסותיהן מישראל ואליה. גם חברת התעופה האמריקנית דלתא הודיעה על ביטול טיסותיה בקו ניו יורק-תל אביב להיום ומחר. ככל הנראה ההחלטה תגרום לביטולים של טיסות בין-לאומיות נוספות לישראל ביממות הקרובות. משמעות נוספת להחלטה היא כי כל תהליכי הכניסה לארץ, כולל בדיקת קורונה, יבוצעו בשדה התעופה רמון בלבד. משם הנוסעים יוכלו להמשיך ברכב או באוטובוס של רשות שדות התעופה למרכז הארץ. 

ההחלטה התקבלה בתום הערכת מצב, לאחר שגם הבוקר נשמעות אזעקות באשקלון ובעוטף עזה, זאת לאחר שבלילה נשמעו אזעקות בעמק יזרעאל, בשרון, בגוש דן, במודיעין ובקריית גת. 5 אזרחים נפצעו בפתח תקווה, בהם פצוע בינוני.

צה"ל עידכן כי מערך הייצור של חמאס והגיהאד האיסלמי הושמדו. עוד עידכן כי מראשית מבצע "שומר החומות" הותקפו למעלה מ-600 יעדי טרור ברצועת עזה וכי היום יאשרו תוכניות לכניסה קרקעית לרצועה.

מה רוצה חמאס? האזינו להסכת "עוד יום"