תקיפת צוות כאן חדשות בתל אביב
צילום: יונתן המפל

צוות כאן חדשות הותקף באלימות בתל אביב, שני חשודים עוכבו | תיעוד

הצוות הגיע לסקר התארגנות של פעילי ימין קיצוני, שני התוקפים עוכבו במשטרה • צעירים שרפו עסק בבעלות ערבית בלוד
כתבי כאן חדשות
13 במאי 2021
16:14
עודכן ב 19:39

משדר מיוחד

00:02 | צעירים שרפו עסק בבעלות ערבית בלוד - תיעוד

19:20 | תיעוד: צוות כאן חדשות שהגיע לסקר התארגנות של פעילי ימין קיצוני הותקף היום (חמישי) בשכונת התקווה בתל אביב. שני התוקפים עוכבו במשטרה. עד כה נעצרו כ-800 חשודים בהתפרעות בכל רחבי הארץ, כ-800 חיילי מג"ב מוצבים בעיר לוד, 16 פלוגות נוספות יגויסו עד מחר. 

אחרי ליל אמש שכלל, לצד ירי רקטות מעזה ואלימות כלפי יהודים, גם תקיפות מרובות של המון יהודי חנויות ואזרחים ערבים - בערים המעורבות וביישובים נערכים לעימותים נוספים הער יחד עם התרעות על התארגנויות של קבוצות צעירים שמתכננות לפגוע בערבים היום, בירושלים, תל אביב, חיפה, באר שבע וביישובים רבים אחרים התארגנו יהודים לצד ערבים כדי להפגין דו קיום וסובלנות.

18:26 | שלושה קטינים – בני 14, 15 ו-17 – נעצרו כשברשותם שוקר חשמלי, גז פלפל ואלה, כשהגיעו לבית העלמין בעפולה. השלושה היו במקום ככל הנראה בעקבות פוסט שפורסם ברשתות החברתיות שקרא לקיים הפגנה אלימה נגד ערבים בעיר. 

18:04 | פעילי ארגון להב"ה הודיעו שיחלקו מהשבוע הבא גז פלפל וגז מדמיע לתושבים במוקדי חיכוך בין יהודים לערבים. משטרת ישראל פרסמה אחר הצוהריים הודעה לפיה היא עוקבת אחר הודעות ברשתות החברתיות הקוראות לצעירים לצאת לפעולות אלימות ברחבי הארץ. במשטרה מסרו שהם פועלים "בתוך אותן קבוצות לאיתור המסיתים" וכן שמספר חקירות נפתחו בנושא."אנו מצפים גם מההורים של אותם קטינים לקחת אחריות ולוודא שילדיהם לא לוקחים חלק בהתפרעויות", נכתב בהודעת המשטרה. 

16:55 | אחרי שאתמול הוכרז עוצר בשעה 20:00, היום הודיעה המשטרה שלצד העוצר בשעות הערב, הכניסה לעיר המעורבת תאסר כבר בשעה 17:00.  

15:54 | בית המשפט לנוער האריך בארבעה ימים, עד יום ראשון, את מעצרו של הקטין כבן 16, החשוד במעורבות בלינץ׳ בנהג ערבי, שארע אמש בבת ים. עו"ד חגית רחמני שמייצגת מטעם הסניגוריה הציבורית את הקטין אמרה: "מדובר בקטין ללא עבר פלילי. הוא משתף פעולה עם החוקרים ומכחיש כי פגע בקורבן. אנו נמצאים בשלבים ראשונים של החקירה אך כבר בשלב זה נראה כי חלקו באירוע הוא שולי ביותר אם בכלל".

בהכנת הידיעה השתתפו: דניאל אלעזר, סולימאן מסוודה, רובי המרשלג ואורלי אלקלעי