בניין שנפגע מרקטה ברמת גן
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ההרוג מנפילת הרקטה ברמת גן: גרשון פרנקו

פרנקו בן ה-55 חי לבדו בשנים האחרונות והותיר אחות • בן משפחה שלו אמר לכאן חדשות כי בשנים האחרונות הוא נקלע למצוקה כלכלית, התגלגל לרחוב ובקשותיו לעזרה מן הרשויות נדחו
איתי שיקמן
16 במאי 2021
14:02

ההרוג בנפילת הרקטה אתמול (שבת) ברמת גן הוא גרשון פרנקו, בן 55 תושב העיר, והוא הובא היום למנוחות. פרנקו חי לבדו והותיר אחריו אחות אחת. בחמש השנים האחרונות הוא איבד את אמו, אביו ואחותו הקטנה. מאז נקלע למצוקה והתדרדר לרחוב. אחותו, רבקה סיפרה: "נורא קשה לי לדבר, אני לא מאמינה שאין לי אח". 

דניאל, גיסו, סיפר עליו: "הוא אדם צנוע שבשנים האחרונות נקלע למצוקה. אף אחד לא התייחס אליו ולא עזר לו. הוא היה זרוק ברחוב ואף אחד לא רצה לעזור. כשהוא פנה לרשויות לבקש עזרה אף אחד לא עזר. אם הרשויות היו עוזרים לו אז אני מאמין שלא היה קורה מה שקרה. אם היו עוזרים הרשויות הוא לא היה זרוק ברחוב. עד שלא קורה משהו אף אחד לא מתייחס. 

"יש לו איזה חבר במסעדה שאמר לו 'בוא יש פה איזה צריף ותגור פה בינתיים עד שיהיה משהו'. והיו מביאים לו אוכל ושתייה", הוסיף דניאל. "אם האנשים הטובים האלה לא היו עוזרים לו אז הוא היה עוד יותר זרוק ברחוב. אף אחד ברשויות לא רוצה לעזור עד שלא רואים בן אדם מת אף אחד לא מתקשר ולא שואל עליו".

מטח הרקטות על אזור המרכז היכה ברמת גן וגבה את חייו של תושב העיר. אחד התושבים, ששון הורביץ שגר סמוך למקום נפילת הרקטה, סיפר לכאן חדשות על מה שהתרחש: "שמענו את הפיצוץ והכול בבית עף. זכוכיות, ויטרינות, המקרר, כל התמונות, הכול עף. מצב מפחיד ביותר. היה מאוד קשה. בפעם השנייה היה שוב פיצוץ, שמענו בום. היינו בממ"ד, יצאתי לראות מה שקרה, לא ידעתי מה לעשות, חזרתי לממ"ד. לא האמנתי שדבר כזה יקרה לנו בגוש דן.