אילן ישועה, בשבוע שעבר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ישועה: "יום-יום נזפו בי וצרחו, היה לחץ אינטנסיבי"

עדות ישועה | מנכ"ל וואלה לשעבר נחקר בידי פרקליטתה של איריס אלוביץ', שהטיחה בו: "אתה מציג את עצמך כאישה מוכה, בעוד שאתה יותר כמו גבר מכה"
אמוץ שפירא ותמר אלמוג
19 במאי 2021
11:01
עודכן ב 12:52

חקירתו הנגדית של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה ממשיכה היום (רביעי) בבית המשפט המחוזי בירושלים, על ידי פרקליטתה של איריס אלוביץ'. החקירה הנגדית צפויה להימשך עוד כמה שבועות, לפני שימשיכו הדיונים אל העדים הבאים.

ישועה תיאר את הלחץ שהפעילו בני הזוג ואמר: "היה לחץ ברוטלי שלא משתמע לשתי פנים. יום יום נזפו בי, צעקו וצרחו, אני כבר מאולף. היה לחץ אינטנסיבי". פרקליטתה של אלוביץ', עורכת הדין מיכל עוזר, הטיחה בו בדיון: "אתה מציג את עצמך כאישה מוכה, בעוד שאתה יותר כמו גבר מכה". 

אתמול נשאל ישועה על מקרים נוספים בהם התבקש להוריד כתבות או להתערב בתוכן באתר, על מנת להוכיח שבניגוד לעדותו - זה לא קרה רק בעניינים הנוגעים לראש הממשלה בנימין נתניהו ומשפחתו. לצורך כך הוצגו התכתבויות של ישועה עם ינון מגל, העורך אז, בהם עולים קשרים עם שורה של אנשים. בין היתר העיד ישועה, כי אלוביץ' חשש מנוני מוזס. ישועה העיד: "כששאול נכנס לוואלה הוא הורה לי - אסור לגעת בנוני מוזס. הייתי צריך לקדם את המתחרה הכי גדול שלי".

מוקדם יותר אתמול עימתה עורכת הדין מיכל רוזן-עוזר את ישועה עם דבריו על חשיבות אתר וואלה, והראתה כי האתר היה מאופיין בתכנים שאינם חדשותיים כלל. לצורך כך הוצגה לדוגמה כתבה מאתר העין השביעית שפורסמה לפני כשבע שנים, שמתייחסת לאתר וואלה כאל "פורנו רך". ההגנה טענה כי מדובר בהוכחה שהאתר אינו נתפס כחשוב ומשמעותי כטענת ישועה, גם בתקופה שתיאר כשיא הלחץ והסיקור המוטה.