קריסת היציע

מחדל קריסת היציע: בעלי תפקידים במועצת גבעת זאב ומחסידות קרלין נחקרים במשטרה

החשודים באסון שאירע בערב חג השבועות ובו קרסה טריבונה בבית הכנסת של חסידות קרלין בגבעת זאב, נחקרים במפלג ההונאה של מחוז תל אביב
משה שטיינמץ
19 במאי 2021
12:00
עודכן ב 02:43

אסון קריסת היציע בגבעת זאב: מספר חשודים נחקרו היום (רביעי) במפלג ההונאה של מחוז תל אביב, בהם בעלי תפקידים במועצה המקומית וגורמים מחסידות קרלין. כמה מהחשודים שנחקרו היום ישארו הלילה במעצר והמשטרה מתכוונת לבקש מחר מבית המשפט להאריך את מעצרם. בין הנחקרים באזהרה היום גורמים במועצה המקומית ובחסידות קרלין.

הערב הוחלט לשחרר בתנאים את ממונה הבטיחות של מועצת גבעת זאב. פרקליטו עו״ד אלדן דנינו מסר כי "לא בכדי שוחרר מרשי בתנאים, וזאת לאחר חקירתו במפלג ההונאה, בעוד שישנם מעורבים שנעצרו מאחורי סורג ובריח ויובלו להארכת מעצר בבית המשפט. גרסתו של מרשי, עמדה איתנה אף במהלך חקירת המשטרה, והדבר מדבר בעד עצמו".

עורך הדין אלדן דנינו

לאחר האסון בחסידות קרלין אמרו כי: "יש לדחות את הניסיונות לקשור בין קריסת הטריבונה למתחם הבנייה עצמו, שכן צוידנו באישורים המתאימים כולל אישורי בטיחות נדרשים, אותם נציג בפני גורמי הרשויות, מבלי לפגוע בהליכי הבדיקה והחקירה".

אתמול חוקרי המשטרה פשטו בצוהריים על מועצת גבעת זאב כחלק מחקירת האירוע. מסמכים שהגיעו לידי כאן חדשות מראים כי המשטרה והכבאות לא אישרו את קיום האירוע בבית הכנסת בשבועות כיוון שאינו קיבל את אישורי הבטיחות הנדרשים. בתגובה, המועצה המקומית ביקשה מהמשטרה לאכוף את אי קיומו של האירוע - כלומר למנוע בכוח ממתפללים להגיע אליו. אך המשטרה סירבה לעשות זאת, בטענה שזו אחריות של הרשות המקומית.

באסון שאירע בערב חג השבועות קרסה טריבונה בבית הכנסת של חסידות קרלין בגבעת זאב, וגרמה למותם של שני חסידים - ילד בן 13 וגבר כבן 23 ולפציעתם של כ-220 חסידים, 15 מהם במצב קשה. האירוע התקיים למרות היעדר אישורים מתאימים. לאור מוערבותה של משטרת מחוז ירושלים, המשטרה הטילה את חקירת האירוע על יחידות ההונאה של מחוז תל אביב.

לאחר קריסת היציע, האדמו"ר מקרלין, הרב ברוך שוחט, שוחח עם חסידיו ואמר: "הגיע הזמן שנהיה בני אדם, הגיע הזמן שניקח אחריות".