תיעוד המקרה

לאחר הפרסום בכאן חדשות: קריאות לפטר את המנהל שתועד מיידה אבנים בלוד

הורוביץ פנה לשר החינוך ודרש לזמן את מנהל בית הספר ברעננה לשימוע לפני פיטורים. טיבי: אם הוא היה ערבי – הוא היה עצור ומפוטר
אוריה אלקיים
19 במאי 2021
14:16

לאחר פרסום התיעוד בכאן חדשות של מנהל בית הספר ברעננה מיידה אבנים לעבר ערבים בלוד, גורמים במערכת הפוליטית קוראים היום (רביעי) לפטרו. יו"ר מרצ ניצן הורוביץ פנה לשר החינוך גלנט ודרש לזמן את המנהל לשימוע לפני פיטורים. "אדם שעוסק בחינוך הדור הבא ואמור לשמש דוגמה לתלמידיו לא יכול לקחת חלק באירועים אלימים שכאלה", הוא כתב לשר החינוך.

תיעוד: המנהל מיידה אבנים בלוד

חברתו למפלגה, חברת הכנסת תמר זנדברג, הוסיפה: "לא ייאמן שמנהל בית ספר צולם זורק אבנים, ואין אפילו מילה או ציוץ משר החינוך או איזה חבר כנסת בכיר בימין. אלה עסוקים בלהמשיך להתקיף בכינון ישיר כל מי שמדבר על חיים משותפים, אכיפה שוויונית או הרגעת הרוחות". יו"ר תע"ל אחמד טיבי טען שאם המנהל היה ערבי - הוא היה נעצר עד לתום ההליכים ומפוטר. "הוא אדם שלא ראוי לניהול מוסד חינוכי", ציין טיבי. 

הבוקר פורסם בכאן חדשות שהמנהל השתתף בהתפרעויות בלוד וביידוי אבנים לעבר תושבים ערבים בשבוע שעבר. תיעוד ההתפרעויות  פורסם במוצאי השבת בעמוד היוטיוב של כאן בפרק בסדרה "דוקותיים". 

לוד, סרט מלחמה | האזינו לעוד יום 

לאחר שבישרו לו תלמידיו כי מעשיו תועדו - שיגר מנהל בית הספר הודעה בקבוצת הוואטסאפ של ההורים, ובה כתב: "המציאות שנקלעתי אליה הייתה טעות בשיקול הדעת ובדיעבד לא הייתי צריך כמנהיג חינוך וכאיש ציבור לנסוע למקום מורכב כזה". חלק מהורי התלמידים גיבו וחיזקו אותו. ממשרד החינוך נמסר שהנושא בבדיקה.