הלינץ' בבת ים

ניסיון רצח: כתב אישום חמור נגד החשודים בלינץ' בבת ים

בשבוע הבא תגיש הפרקליטות את האישום נגד שלושת החשודים, אחד מהם קטין • אלפים בהלווייתו של מוחמד כיואן בן ה-17 שמשפחתו טוענת שנורה על ידי שוטרים • סימני רגיעה: שלושה גדודי מג"ב שהופנו לערים המעורבות יחזרו לגדה המערבית
דניאל אלעזר, אורלי אלקלעי וחן ביאר
20 במאי 2021
09:11
עודכן ב 18:57

הלינץ' בבת ים: הפרקליטות תגיש בשבוע הבא כתב אישום נגד שלושה חשודים במעורבות בלינץ׳ בסעיד מוסא, הנהג הערבי שחלף עם מכוניתו בשבוע שעבר בטיילת בת ים, וקבוצת אנשים החלה לבצע בו לינץ׳ רק בשל היותו ערבי.

החשודים - להב נאורקר, נתנאל בנימין וקטין נוסף ששמו אסור בפרסום. ייוחסו להם להם עבירות של ניסיון רצח, פציעה וחבלה ותקיפה ממניע גזעני. היום שוחרר מוסא מבית החולים איכילוב לאחר שנפצע קשה באירוע ואושפז שם במשך השבוע האחרון.

אלפים בהלוויית מוחמד כיואן באום אל פחם

אלפים התכנסו הערב באום אל פחם לרגל הלווייתו של בן העיר מוחמד כיואן שמותו נקבע אתמול, לטענת משפחתו כתוצאה מירי שוטרים. בהלווייה נושאים חלק מהמשתתפים דגלי פלסטין וקוראים "ברוח ובדם נפדה אותך שהיד". המשטרה חסמה את כביש 65 בוואדי ערה. 

באום אל פחם זועמים על המשטרה אחרי מות בן ה-17. בהצהרה שהוציאה משפחתו של הנער, עיריית אום אל פחם, הוועד העממי, וועדת המעקב העליונה לערביי ישראל נכתב: ״אנו מחשיבים את משטרת ישראל באחריות מלאה לרצח בנו מוחמד".

"זה חלק אחד ממדיניות ההרג היומיומית הנהוגה על ידי הכיבוש הישראלי בכל הנוכחות הפלסטינית שלנו", לשון המכתב. "אנו פונים אל בני הנוער שלנו ואנשינו לגלות רוח של אחריות מלאה ושלמה בשלב קריטי זה בתולדות עמנו. אנו קוראים להם לא להיגרר אחרי פרובוקציות על ידי המשטרה והרשות, ואנו קוראים לכל אנשינו להשתתף בהלוויית חלל אל אקצא, שתאריך ומיקומו יוכרז במועד מאוחר יותר, וכן אנו מכריזים על יום אבל ושביתה מקיפה מחר, חמישי, הכוללת את כל בתי הספר והמוסדות חנויות ציבוריות, פרטיות ומסחריות".

 מוחמד כיוואן

אתמול נקבע בבית החולים רמב"ם בחיפה מותו של כיוואן. לטענת קרוביו של הנער הוא נורה בידי שוטרים ובעקבות תלונה שהוגשה למח"ש נפתחה חקירה בנושא. מהמשטרה נמסר כי בוצע ירי לעבר רכב שניסה לדרוס שוטר וקצין בעיר ומאוחר יותר התקבלה הודעה על פצוע ירי בן 17 אך לא קיימת אינדקציה לקשר בין האירועים. 

בתוך כך, אחר הצוהריים פורסם כי תום הערכת מצב הוחלט היום להחזיר ליהודה ושומרון שלוש פלוגות מג"ב שהועברו לערים המעורבות. הכוחות הועברו לפני כשבוע כדי להרגיע את ההתפרעויות האלימות בערים הללו.