-
צילום: אחמד כתיב, פלאש 90

ועד עובדי חברת החשמל מסרב לתקן את הקווים לעזה שנפגעו מירי חמאס

הוועד הודיע שאין בכוונת העובדים לתקן את הנזק עד להשבת השבויים: "שההומניות תהיה הדדית". הנהלת החברה בתגובה: "חשמל הוא מוצר חיוני מחוץ לסכסוך"
דנה ירקצי
20 במאי 2021
09:40

ועד עובדי חברת החשמל הודיעו הבוקר (חמישי) כי אין בכוונתם לתקן את קווי החשמל לעזה שנפגעו מירי הרקטות של חמאס עד שיוחזרו הדר גולדין, אורון שאול ואברה מנגיסטו ששבויים בידי ארגון הטרור לישראל, כאות הזדהות ותמיכה במאבק להשבת הבנים.

עם זאת, הנהלת חברת החשמל הגיבה להודעת ועד העובדים ומסרה כי "חברת החשמל היא חברה ממשלתית, שכפופה להוראות החוק, ומאמינה בכך שחשמל הוא מוצר חיוני מחוץ לסכסוך". את הודעתה חתמה באמירה כי היא "מייחלת להחזרת הבנים הביתה".

לדברי יו"ר ועד ארגון העובדים, מיקו צרפתי, "מזה זמן רב שארגון עובדי חברת חשמל מאמץ את משפחת גולדין, שאול ומנגיסטו ולאורך השנים חיפשנו את הדרך לתמוך בהם. חייבים להבין שהחשמל היה ונשאר מחוץ לסכסוך, אלא שנותרה פה הזדמנות חד-פעמית להבהיר שהומניות תהיה הדדית. אנחנו בעד שלום ושכולם יחיו טוב ומצפים שייענו לקריאה של אזרחי מדינת ישראל להשיב את הילדים הביתה".

לפני שבוע הודיעה חברת חשמל כי שלושה מתוך עשרה קווי מתח גבוה שמזינים את רצועת עזה נפגעו ממטחי הטילים לעבר ישראל וכי תיקונם יתעכב "מאחר ואין גישה לאזור". מאז נפגעו שני קווים נוספים, כל שכעת חצי מתצרוכת החשמל לרצועה מופסקת.

אתמול מחו מאות יחד עם משפחת גולדין בעצרת מחוץ למשרד רה"מ תחת הכותרת "לא מפסיקים עד להשבת הבנים, אין הסדרה בלי החזרה".